Хроніка COVID-19 на 22 квітня: до лікарні потрапляють родинами, двоє братів померли

Коронавірус 22 Квітня, 2020 948

Львівська обласна інфекційна лікарня Фото: ФБ/Roman Baluk

Міністерство охорони здоров’я повідомило про зростання кількості хворих коронавірусом у країні. За добу зафіксовано 415 нових інфкованих, в лікарні з діагнозом COVID-19 потрапили 126 українців. За весь час пандемії в країні зареєстровано 6125 заражених, 161 летальний випадок і 367 одужань. Серед інфікованих 399 дітей і 1138 медичних працівників. Наблизилася до тисячі кількість заражених у Чернівецькій області та Києві.

Як пише “Четверта студія”, детальніше про географію поширення коронавірусу, а також статистика МОЗ – в матеріалі РБК-Україна.

Статистика по областям на 22 квітня

Чернівецька область – 988 інфікованих. 43 особи перебувають у важкому стані у лікарнях регіону, з них 30 у реанімації, 6 підключено до апаратів штучної вентиляції легенів. Кількість госпіталізованих хворих коронавірусом досягло 149 осіб. За добу підтверджено нові 82 випадки зараження. Протягом декількох днів від коронавірусу померли два молодих хлопця з однієї сім’ї. “У нас є два брати, які померли від коронавірусу, старший пробув на інвазійній вентиляції легень більше 10 днів. Ще сьогодні в реанімації перебуває батько і бабуся хлопців, – уточнює голова Чудейской об’єднаної територіальної громади Анатолій Піцул. Вперше в Україні хворі коронавірусом виявлено в області 3 березня.

Як повідомляє molbuk.ua, у Чернівецькій області 21 квітня  поховали двох юнаків, які померли у Сторожинецькій центральній районній лікарні з підозрою на коронавірусну інфекцію. Ритуальний автомобіль спочатку привіз на сільське кладовище в Їжівцях труну з тілом 20-річного Андрія Фрунзи. Пізніше поїхали за труною з його 24-річним братом Іваном.

Через карантин труни з тілами юнаків не заносили до церкви, а відразу відвезли на кладовище. Похорон відвідали кілька десятків друзів померлих. Провели юнаків в останній путь і односельчани, які зовсім не були знайомі з хлопцями.

Люди, з урахуванням карантинних заходів, тримали дистанцію одне від одного. Усі присутні плакали разом з матір’ю та старшим братом хлопців.

“Це були працьовиті, виховані хлопці! Вже встигли були збудувати гарні будинки, а старший мав одружуватися! Плачемо усім селом! Величезне горе не тільки для родини, а й для усього села! Молимося за те, що Господь забрав їх на небеса. Адже кажуть, що у світлий тиждень ворота до раю відчинені”, – кажуть родичі померлих.

20-річний Андрій Фрунза помер у лікарні 19 квітня. Його 24-річного брата Івана не стало  21 квітня. Також у лікарні у важкому стані перебуває їхній батько та бабуся.

Київ – 892 інфікованих. За добу в столиці померли від коронавирусу 2 особи. “Кількість киян, у яких лабораторно підтвердилось захворювання на коронавірусом за добу збільшилась на 42 особи”, – поінформував мер столиці Віталій Кличко. Всі ченці Києво-Печерської лаври знаходяться під контролем медиків, на тижні планується чергова дезінфекція приміщень. Перші заражені у Києві зафіксовано 16 березня.

Івано-Франківська область – 556 інфікованих. В Івано-Франківську під час великодніх свят померло 5 осіб. Двоє загиблих з підтвердженим діагнозом COVID-19, у трьох підозрювався. “Понад 500 уражених коронавірусом на Прикарпатті. Ми у трійці лідерів за кількістю хворих. Міські заклади, практично, переповнені. 15 пацієнтів у міських лікарнях – у важкому стані”, – уточнює мер Руслан Марцінків. За добу заразилися коронавірусом 44 мешканця регіону, серед них 6 священиків. Перші інфіковані виявлено в області 19 березня.

Тернопільська область – 435 інфікованих. У Тернопільській міській лікарні від коронавирусу померла 44-річна жінка з Почаєва. “У лікарні вона знаходилися всього 2 години. За цей час нам вдалося під’єднатися до вени, перевести хвору на апарат штучної вентиляції легень, але всі заходи не дали бажаного результату”, – розповів деталі лікар швидкої допомоги регіону. МОЗ зафіксував за добу 21 нового зараженого в області. Перші інфіковані зареєстровано на Тернопільщині 19 березня.

Київська область – 356 інфікованих. За інформацією влади, у регіоні виявлено нові 23 випадки зараження за добу. Серед усіх інфікованих госпіталізовано 99 осіб. Найбільша кількість хворих у Києво-Святошинському районі – 101. У Вишневому в гуртожитку стався спалах епідемії, захворіли одразу 37 мешканців, 2 померли. В даний момент мешканці цього будинку проходять тестування на коронавірус. Перший діагноз COVID-19 встановлено в області 17 березня.

Рівненська область – 341 інфікований. За даними Міністерства охорони здоров’я, ситуація в області щодо захворюваності на коронавірус за добу не змінилася. Перші випадки зараження у регіоні виявлено 27 березня в Сарненській районній лікарні.

Вінницька область – 338 інфікованих. За добу заразилися у регіоні 8 осіб. За даними Міністерства охорони здоров’я, серед всіх інфікованих 25 дітей. Перші випадки зараження підтверджено в області 25 березня.

Житомирська область – 270 інфікованих. Різке зростання хворих на коронавірус виявлено у регіоні. Влада області повідомила про 44 нові випадки зараження за добу. “Найбільша кількість заражень спостерігається в Житомирі – 77 осіб, у Коростені – 64, і у Бердичеві – 46.”, – зазначив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко. Крім того, він повідомив про ще один летальний випадок, в лікарні помер 83-річний чоловік з Черняхівського району. Перші підтверджені випадки коронавирусу зареєстровано в області 12 березня.

Львівська область – 256 інфікованих. В регіоні госпіталізовано 100 хворих на коронавірус, з них 14 перебувають у важкому стані. За добу виявлено 3 підтверджених випадки зараження. Вперше про інфекцію в області стало відомо 20 березня.

Як повідомили у Львівській ОДА, у період з 9:00 по 17:00 год 21 квітня,  в області з підозрою на коронавірусну інфекцію звернулися ще 15 осіб. Пацієнти з міста Стрий, Львів, а також Пустомитівського району.

Як повідомила Галина Слічна, заступниця міського голови Львова та керівниця міського штабу з протидії коронавірусу, станом на 08.00 год  22 квітня, у Львові та на Львівщині підтверджено 274 випадки інфікування коронавірусом, з них 10 — летальні.

Кіровоградська область – 247 інфікованих. За добу в регіоні виявлено один випадок нового зараження коронавірусом. Перші інфіковані в Кропивницькому зареєстровано 29 березня.

Закарпатська область – 205 інфікованих. За інформацією МОЗ, підтверджено нові випадки зараження 9 мешканців регіону за добу. Перші випадки COVID-19 виявлено в області 26 березня.

Черкаська область – 186 інфікованих. 21 житель заразився коронавірусом за добу. Перші інфіковані на Черкащині з’явилися 22 березня.

Волинська область – 174 інфікованих. МОЗ зафіксував 16 нових заражених у регіоні за добу. Перший діагноз COVID-19 встановлено на Волині 25 березня.

Одеська область – 146 інфікованих. У місті Подольськ через спалах коронавирусу закрита на карантин районна лікарня. “З огляду на те, що в Подільську найбільша кількість хворих серед медпрацівників, обласною комісією з надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про посилення карантинних протиепідемічних заходів у місті та районі. Подільська міська лікарня зачиняється на двотижневий карантин. Всі медпрацівники та пацієнти в обов’язковому порядку пройдуть ПЛР-тестування”, – поінформував голова ОДА Максим Куций. Пізніше влада повідомила про повне закриття районного центру на карантин. В Одесі зафіксовано 43 випадки інфікування, у Подільському – 37, у Біляївському районі з містом Теплодар – 27. Міністерство охорони здоров’я повідомило про 6 нових випадків інфікування у регіоні за добу. Вперше інфекція виявлена ​​в Одесі 24 березня.

Запорізька область – 137 інфікованих. За добу захворіло COVID-19 3 мешканця регіону. Вперше випадки зараження у Запоріжжі зареєстровано 25 березня.

Дніпропетровська область – 131 інфікований. Обласна рада регіону уточнює ситуацію з новими зараженими за добу. “Отримано 9 нових підтверджених випадків: Кривий Ріг – 4, м Нікополь – 3, Широківський район – 1, Дніпро – 1”, – йдеться в повідомленні облради. Перші заражені в області зареєстровано 19 березня.

Полтавська область – 101 інфікований. За добу заразилися коронавірусом 38 мешканців регіону, найбільше у Кременчуці. Третина тих, хто заразивися у регіоні – медики, 34 пацієнта. Перші інфіковані COVID-19 у Полтаві зареєстровано 27 березня.

Сумська область – 84 інфікованих. Заразилася коронавірусом у регіоні за добу одна особа. Перші хворі COVID-19 зафіксовано в Сумах 25 березня.

Миколаївська область – 83 інфікованих. Кількість заражених в регіоні за добу подвоїлася. Влада повідомила про 42 нових підтверджених випадків коронавирусу. З усіх інфікованих мешканці Вознесенська і Вознесенського району – 33 особи, Доманівського району – 28, Миколаєва – 9, Первомайська – 6, Арбузинського району -4. Також виявлено заражених у Південноукраїнську, у Казанківському та Врадіївському районах. Першою жертвою пандемії в області стала 83-річна жінка з села Воронівка Вознесенського району, саме її діагноз COVID-19 став першою інформацією про коронавірус в області 11 квітня.

Харківська область – 77 інфікованих. За інформацією МОЗ, у регіоні підтверджено 4 нових випадки зараження за добу. Перші інфіковані в області зареєстровано 28 березня.

Херсонська область – 70 інфікованих. За добу захворіло на коронавірус 7 мешканців області. Перші заражені підтверджено у Херсоні 25 березня.

Хмельницька область – 55 інфікованих. Влада підтвердила 6 нових випадків зараження в регіоні за добу. 5 інфікованих виявлено в головчинецькі монастирі. “На даний момент у цьому монастирі є п’ять хворих осіб, з них три черниці, один священик і послушник – саме з Головчинецького монастиря. На стаціонарному лікуванні знаходиться дві черниці у Хмельницькій міській інфекційній лікарні, три людини знаходяться на амбулаторному лікуванні за місцем проживання”, – уточнює голова ОДА Дмитро Габінет. Вперше коронавірус в області виявлено 27 березня.

Луганська область – 25 інфікованих. Заразився за добу один мешканець області. Вперше інфіковані коронавірусом у регіоні зафіксовано 25 березня.

Донецька область – 16 інфікованих. Нових заражених за добу не виявлено. Влада регіону поінформувала про ситуацію в Святогірській лаврі після зафіксованого масового скупчення людей на Великдень. “Було до 350 осіб. Це внутрішньо переміщені особи з окупованих територій, які проживають на території лаври, а також парафіяни. Поліція відповідним чином відреагувала”, – поінформував голова ОДА Павло Кириленко. Перші інфіковані виявлено в області 18 березня.

Чернігівська область – 13 інфікованих. За даними Міністерства охорони здоров’я, за добу в регіоні заразився один мешканець. Також повідомлялося, що в будівлі Чернігівського районного суду проводять повну дезінфекцію, після того як у підсудного зафіксовано коронавірус. Перший заражений COVID-19 зареєстровано у Чернігові 26 березня.

 

Коментарі

Позначки: , , , , , , , ,