Аваков виступив проти подальшої евакуації українських туристів

Коронавірус 01 Квітня, 2020 7 294

Фото: "Антікор"

МВС не дасть більше згоди ні на один авіаційний чартер

Керівник МВС Арсен Аваков виступив проти евакуації громадян України із-за кордону і заявив, що не варто ризикувати безпекою мільйонів громадян через туристів-українців, які перебувають за кордоном.

Як пише «Четверта студія», про це Арсен Аваков написав на своїй сторінці у ФБ.

У мене, за специфікою моєї роботи – багато реальної інформації – тому багато печалі, багато справ, відповідальності – тому, спробую поділитися фактами, прогнозами і побажаннями.

Почну з епізоду. Картинка… Прибув рейс з Балі-Катару… шум скандал, обурення зневажаються права, невиправдане хамство деяких пасажирів, тупість деяких же виконавців з деяких міністерств при облаштуванні обсервації, нерви людей… людину з високою температурою везуть в лікарню на аналіз .. жінка на 8-му місяці вагітності .. розбігаються прямо з обсерваційного автобуса люди ..

Людей шкода, вони втомилися, прикордонників шкода – на них зганяється недолуга злість, поліцейські і нацгвардейці намагаються заспокоїти голосом розуму і поясненнями .. в готелі «Козацький» ідіоти-організатори прийому відключили опалення .. включаємо ..

Замовляю в прикордонників табличку-аналітику, до ночі отримую – і.. хочеться матюкатися…

І ось чому:

13-го березня президент Зеленський звернувся до українців з проханням повернутися в країну, у зв’язку з наступом епідемії,  а тут дивлюся – кожен третій повернувся вчора на цьому скандальному спеціально організованому рейсі…  полетіли з країни на Балі.. 13, 14, 15 березня (!!!)..

Тобто, наплювали на попередження та прохання повернутися (не їхати). У світі бушує пандемія, а вони вирішили через півсвіту у відпустку злітати – погуляли, пляж, газ-квас, сходили в СПА, ресторани, побули пару тижнів на курорті і.. вимагають  їх повернути!

Це – свинство, не по закону, не по суду – по совісті. Ви погуляли, а тепер хочете додому за всяку ціну, може, пронесе, і плювати вам на безпеку інших ?

Так не можна.. це не чесно по відношенню до мільйонів людей живуть в країні. Більше 75% випадків зараження коронавірусом в Києві – прилетіли на літаках люди, 25% вторинне зараження від них же – вже в Києві…

Адже зрозуміло чому потрібна обсервація, медичний огляд і тест.. Чи тисячі смертей в Європі нічому не вчать? ..

З цих днів авіа-чартерної істерії і інцидентів – кілька висновків:

– МВС не дасть більше згоди ні на один авіаційний чартер. Пасажирське авіасполучення – закрито. Винятки будуть рідкісні і тільки окремим рішенням – зі 100% обсервацією під контролем санітарних лікарів з подальшим тестом ПЛР. Тільки так – і не потрібно прокльонів, що мені надсилають з-за кордону – заради безпеки мільйонів – ми підемо на незручності для кількох тисяч. Крапка.

– Ті, хто знаходиться зараз на обсервації в київських готелях: завтра і післязавтра – за рішенням головного санітарного лікаря – у всіх візьмуть матеріали на ПЛР тест. За фактом результату тесту – якщо ураження вірусом не виявлено – поліція розвезе кожного по домівках під жорстке зобов’язання з жорсткою домашньої ізоляцією і контролем з боку поліції і санітарних лікарів. За непокору – санкції ст. 325 КПК.

– Ті, хто втік з автобусів і ухилився від обсервації на цей момент – уже отримали адміністративні протоколи або будуть піддані цієї санкції (всі громадяни встановлені) – санкція: штраф до 17 000 гривень. Якщо у когось з пасажирів рейсу буде виявлений вірус – поліція прийме рішення про висунення звинувачень у відповідності зі ст.325 – аж до арешту і утримання під вартою до 3-х років. Ніяких іграшок і жартів .. у нас вже загинуло від вірусу 17 осіб», – зазначає у своєму дописі Аваков.

Коментарі

Позначки: , , , , ,