Живу в країні, яка не потрібна своїм громадянам, – Остап Дроздов (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 15 Листопада, 2019 3 907

Остап Дроздов: тільки для своїх. Літературний вечір, 14.11.19, фото 4studio

Вчора ввечері, 14 листопада, у приміщенні львівської Книгарні Vivat був аншлаг: тут відбувся літературний вечір з відомим українським журналістом та письменником Остапом Дроздовим. Про це пише Четверта студія.

Поціновувачі творчості пана Остапа мали змогу послухати його думки стосовно творчості, амбіцій, державотворення та буття загалом.

Варто зазначити, що вечір був у першу чергу літературним, тож головною темою вечора була власне творчість, а саме: книжки «№ 1. Роман-вибух» та «№ 2», видані у «Видавництво Анетти Антоненко».

Хоча сам автор зауважує, що не є прихильником поділу на жанри та стилі й воліє писати тексти, а класифікувати їх то вже не його справа:

“Я пишу текст, а що вже там хто у ньому бачить діло друге. Я взагалі дуже часто пишу, бо просто маю щось сказати, а вже як хто це сприймає… Мені важливо вловити стан, фльор, недосказаність і вербалізувати її. От видавець побачила у моєму тексті ознаки роману, й добре”, – зауважив пан Остап.

Разом із тим Дроздов не приховує, що останній рік мало читає і “відчуває певне відторгнення чужих текстів та смислів”, а це, можливо, означає, що скоро світ побачить і третій виданий текст авторства Дроздова.

Не обійшлось на літературному вечорі й без політики, адже живемо у час, коли важко залишатись осторонь процесів, які відбуваються в Україні на ваших з вами очах:

“Я постійно наголошую на тому, що “совок” – це страшна проблема нашої країни. В той час, коли з радянськими людьми вже все зрозуміло, у них викристалізувана стала свідомість, яку фактично неможливо змінити, то ось пост-радянські люди – це інше. Я бачив 20-річних радянських людей, і це лякає. У той час, коли інші пост-колоніальні країни мають свій власний “совок”, Україна чомусь тяжіє до “совка” російського, невід’ємного від “русского мира” і звідти й проблема”, – переконаний Дроздов.

Не будує пан Остап собі ілюзій і стосовно того, що його інколи контраверсійні й часто дуже гострі шляхи виходу з кризи для нашої країни не може підтримувати багато людей:

“Мене далеко не завжди підтримують не те що в українських, а й навіть у патріотично налаштованих колах, і це нормально, це моя візія і я знаю, що багато людей до такого не готові. Але маю чітке переконання, що вести дискусії можна і потрібно, коли мова йде про нюанси, але на основоположні теми дискутувати не можна за жодних умов, це вже означає, що дискутувати з такими людьми марно”, – сказав автор.

Більше того, на думку Остапа Дроздова, ми живемо у країні, яка не потрібна її ж мешканцям:

“Зараз уже зі всього можна посміятись, все дозволено і нічого не соромно, нема нічого святого. Є війна? Ну нічого, завтра не буде. Насєлєнію це не цікаво, якось воно ж точно буде. А більшість зараз же якраз і складає це насєлєніє, якому просто байдуже. Взагалі, останнім часом ловлю себе на думці, що живу в країні, яка не потрібна своїм ж громадянам”, – резюмував Остап Дроздов.

Коментарі

Позначки: , , , ,