Як Вінниччина живе в умовах воєнного стану

Галерея 13 Травня, 2024 40

Дмитро Колос, ІВ Четверта студія

Харківський прес-клуб організував прес-тур для журналістів, щоб показати життя громад на Вінниччині під час воєнного стану

Харківський прес-клуб організував прес-тур для журналістів «Громади Вінничини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей», щоб показати життя громад на Вінниччині під час воєнного стану.

Про це повідомляє кореспондент ІВ Четверта студія.

Зокрема у Жмеринці журналістам показали сучасний дошкільний навчальний заклад, який допоміг облаштувати уряд Японії. Він відповідає усім технічним вимогам.

Для дітей усіх груп облаштували укриття. Також, у разі блекауту, у об’єкті облаштовано альтернативні джерела енергетики та опалення.

Працює у Жмеринці і гімназія №1, де укриття також розраховане на перебування 400 осіб.

Крім того, журналісти відвідали місто Бар у Вінницькій області.

У громаді проживає 700 родин ВПО. Журналістам показали перелік соціальних та інфраструктурних об‘єктів: нову місцеву ДЮСШ, ігровий простір та скейт-парк, інклюзивний ресурсний центр, STEM-лабораторію та клас безпеки Барського ліцею №3, сміттєсортувальний комплекс КП «Бар-благоустрій».

На базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Барської міської ради реалізовано проєкт «Комплексна підтримка сімей з дітьми-інвалідами, які постраждали від війни в Україні», де надають послуги психологічного супроводу та догляду за дітьми з інвалідністю різного віку в центрі денного перебування.

Проєкт реалізовувався з січня по липень, 15 дітей з інвалідністю щовихідних відвідували корекційні заняття, харчувались, виїжджали на екскурсії тощо.

Ознайомили журналістів і з Індустріальним парком у Вінниці, який зокрема направлений на забезпечення аграрної безпеки України та експорт продукції. Тут планують організувати переробку аграрної продукції заради виробництва кінцевого продукту.

Уже під час повномасштабного вторгнення почали будувати четвертий індустріальний парк.

Загалом індустріальний парк у Вінниці ставить перед собою мету конкуренцію не з іншими обласними центрами, а із закордоном.

Також учасникам прес-туру розповіли про релокацію бізнесу та громадян України, роботу із внутрішньо переміщеними особами, яких Вінниця прийняла 46 тисяч.

Дмитро Колос для ІВ Четверта студія

Коментарі

Позначки: , , , ,