Як у Львові виступив дует французьких музикантів світового рівня (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Галерея 18 Травня, 2019 107

Самуель Берто та Станко Марінковіч у Львові, фото: 4 studio

Від 7 до 25 травня за підтримки Українського Культурного Фонду, КМДА, Французького Інституту в Україні, Австрійського культурного форуму, та низки громадських організацій в Україні відбувається ІІ Міжнародний «KYIV KLEZMER FEST»(kyivklezmerfest.org ).

В межах фестивалю учасники вирушили у промо-тур Україною “Київ-Клезмер-Тур”.  Так, вчора, 17 травня,  музиканти виступили з єдиним концертом у Львові.

Дует французьких музикантів світового рівня Самуель Берто (кларнет) та Станко Марінковіч (акордеон) запропонували на розсуд вибагливої львівської публіки власне прочитання та виконання відомих класичних та народних творів на клезмерськй манер.

Як розповіли 4studio музиканти, українська ментальність та сприйняття культури їм дуже схожі з французькими, тож їм максимально комфортно в Україні.

Попри те, що Самуель та Станко вже не вперше дають концерти в нашій країні, до Львова митці завітали вперше і закохались:

“Чи сподобався нам Львів? Найкраще проілюструє нашу відповідь той факт, що ми мали їхати відразу після концерту, проте, вирішили поглянути на вечірнє місто, прогулятись його старовинними вулицями і вже завтра полетіти далі”, – розповіли музиканти.

Віртуозні сплетіння давно знайомих, можливо призабутих, але улюблених мелодій з імпровізаційними пасажами, балкансько-ромський та європейський єврейський мелос, нестримна жага до життя – все це також знайоме й українському народові, тож львівська публіка палко зустріла виступ музикантів.

Додамо, що перед тим як завітати з концертом до Львова, клезмерський дует Самуеля та Станка виступив у Чернігові та Луцьку.

Довідково:

Клезмери – єврейські народні музиканти, виконавці традиційних фолькових пісень та мелодій, що грали і мандрівних ансамблях-капелах.

Мистецтво клемзерів увібрало в себе музику народів, серед яких жили євреї. Зараз клезмер розвивається разом із сучасним світом, підтримуючи його вібрації.

Коментарі

Позначки: , , ,