Як у Львові відновили Чорну кам’яницю (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Галерея 14 листопадаа, 2019 162

Реставрація Чорної кам’яниці на площі Ринок у Львові, фото 4studio

Сьогодні, 14 листопада, у центрі Львова урочисто відзначили завершення грантового проекту “Реставрація Чорної кам’яниці на площі Ринок у Львові”, пише 4sudio.

Грантовий проект за фінансової підтримки Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини розпочали 2016 року.

Історичний музей отримав 270 тисяч доларів гранту і за ці гроші відреставрували фасад, провели археологічні розкопки і знайшли фундамент готичного Львова, зробили гідроізоляцію і новий дах, укріпили фундамент, у внутрішньому дворику облаштували лапідарій.

Ремонт приміщень всередині кам’яниці був здійснений коштами Львівського історичного музею.

“Сьогоднішня подія важлива не лише для музею, міста та області, а й для України. Три роки тому нам виділили кошти на реставрацію, до яких ми додали власні. Кам’яниця має свою історію, з 1920 тут розташовувався музей Львова. Пам’ятки в Україні потребують більшої уваги. Для їх утримання та відновлення треба більше коштів. Ми вдячні посольству США за допомогу. Перед нами була амбітна мета і ми її виконали”, – сказав директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.

Довідково:

Чорна кам’яниця, також кам’яниця Анчевських — житловий будинок № 4 на площі Ринок у Львові, архітектурна пам’ятка. Збудована 1577 року Петром Красовським у стилі ренесансу. У 1875–1877 роках відновлено аттик і портали, 1884-го надбудовано 4-й поверх. Фасад і фланкуючі пілястри вкриті тесаним каменем. Фасад оздоблено орнаментами і сюжетною різьбою. У Чорній кам’яниці зараз діє Львівський історичний музей.

Коментарі

Позначки: , , ,