Як у Львові поховали культових рибок з “Океану” (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 24 Липня, 2019 667

мистецька акція “Похорон рибок”, Львів, 24.07.19, фото: 4studio

Сьогодні, 24 липня, на вул. Володимира Великого, де ще нещодавно знаходився магазин “Океан”, стіну якого прикрашала вже легендарна мозаїка з рибами українського митця Володимира Патика, відбулась мистецька акція протесту.

Активісти та небайдужі львів`яни прийшли до будівельного майданчика недобросовісного забудовника, аби висловити свій протест проти знищення культових символів Львова, якими, без перебільшення, були рибки Патика.

“Витвір мистецтва було цинічно знищено, попри обіцянки зберегти мозаїку в ході реконструкції магазину Океан від ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп». Більш того, збереження мозаїки було обов’язковою умовою погодження реконструкції міськвиконкомом. Але, на жаль, у тексті рішення міськвиконкому №138 від 15 лютого та у затверджених ним містобудівних умовах та обмеженнях на реконструкцію “Океану” жодної згадки про збереження мозаїки не було. Акцією хочемо підняти питання свавілля забудовників та бездіяльності посадовців міста. Не знаємо який об’єкт наступний – тому львів’яни повинні захищати своє місто!”, – заявили організатори акції.

У межах події учасники акції принесли до воріт забудовника два символічні траурні вінки, а також виклали при в`їзді камінці у червоному кольорі, який символізував кров. Залишки рідини червоного кольору активісти показово розлили на асфальт.

“Не можна просто спостерігати за тим, як зникають символи нашого міста, тим паче, такі позитивні та хороші як мозаїка Патика. Забудовник має понести покарання. Якщо львівська влада не хоче цього робити, громада міста має цьому всіляко сприяти, не можна все купувати і продавати, так у нас нічого автентичного не залишиться”, – сказала у коментарі 4studio львів`янка Наталя.

Нагадаємо, 18 липня 2019 року відбулось вандальне знищення унікальної мозаїки відомого художника Володимира Патика на колишньому магазині “Океан”, що на вул. Володимира Великого, 25а у Львові.

Коментарі

Позначки: , , , , ,