Влада Львівщини зустрілась із представниками торговельної галузі

Галерея 07 Листопада, 2024 42

У Львівській ОВА відбулася зустріч з представниками торговельної галузі в межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу»

Учасники обговорили проблеми торговельної галузі, зокрема ситуації на митниці, податкові накладні, нелегальну конкуренцію та інше.

Сьогодні, 7 листопада, відбулася друга зустріч в межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» з представниками торговельної галузі. Нагадаємо, платформу «Діалог влади та бізнесу» ініціював Президент України Володимир Зеленський.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОВА.

«Важливо, щоб наш діалог був ефективним і продуктивним. З одного боку, у нас є представники податкової та митної служб, обласного управління держмайна, центру зайнятості, ТЦК та інших контролюючих органів. Вони можуть надати інформацію з питань, що виходять за межі економічного характеру. З іншого боку, ми сподіваємося почути відверті запитання та коментарі представників бізнесу, адже торгівельна галузь є однією з найбільших в економіці. Вона охоплює велику кількість працівників, забезпечує значні податкові надходження до бюджетів усіх рівнів і, відповідно, має велику суспільну значущість», – наголосив перший заступник начальника Львівської ОДА Андрій Годик.

Під час зустрічі провели аналіз основних показників торговельної галузі за підсумками першого півріччя 2024 року в межах Львівської області.

Як зазначив начальник відділу розвитку підприємництва Департаменту економічної політики Львівської ОДА Михайло Капустяк, у першому півріччі 2024 року ми спостерігаємо зростання кількості суб’єктів підприємницької діяльності в галузі торгівлі, а саме кількість суб’єктів підприємницької діяльності в галузі зросла на 1428 підприємств, що майже на 2% більше ніж у 2023 році.

Сума сплачених податків у першому півріччі 2024 р. досягла 9,351 млрд грн, що на 53,68% більше, ніж у першому півріччі 2023 року (6,085 млрд грн).

ПДФО за минулий рік становить 2 млрд 843 млн грн, та 1 млрд 758  млн грн у першому півріччі цього року.

Середня зарплата у представників торговельної галузі у першому півріччі
2024 р. зросла до 10 784,2 грн, що є значно нижчим показником ніж загальна середня заробітна плата в області, та є недостатньою для даної галузі.

Учасники зустрічі активно обговорювали та вносили свої пропозиції, що сприятимуть розвитку торговельної галузі.

Під час зустрічі сторони обговорили питання митного оформлення. Підприємці зазначали про випадки затримок та блокування коштів, що ускладнюють процеси ведення бізнесу. Блокування коштів часто змушує підприємців звертатися до судів, що займає багато часу і ресурсів.

Водночас йшлося проблема блокування податкових накладних, особливо у випадках повернення товарів від партнерів чи клієнтів. Підприємці заявили, що через використання автоматизованої системи ризиків, накладні часто блокуються навіть на малі суми, що спричиняє додаткові бюрократичні затримки та фінансові втрати для бізнесу. Це, в свою чергу, змушує їх наймати додаткових працівників для оформлення документації, що призводить до зайвих витрат.

Учасники зустрічі також звернули увагу на проблему конкуренції з «сірим» бізнесом. Бізнеси, які працюють офіційно, змушені конкурувати з підприємцями, які ухиляються від сплати податків, що дозволяє останнім знижувати ціни на свої товари і послуги. Це створює нерівні умови на ринку та ставить підприємців, які платять податки, в програшне становище.

Особливо наголошували на проблемі нелегальних заправок у Львівській області, де так звані «бочки» працюють без ліцензій і не сплачують акцизи та інші податки. Це створює серйозну конкуренцію для легального бізнесу, оскільки ці заправки можуть пропонувати нижчі ціни, не виконуючи вимоги законодавства, а державний бюджет втрачає мільйони гривень.

Однією з важливих тем є зростання рівня дрібних крадіжок товарів, таких як алкоголь і сигарети, з магазинів. Після декриміналізації дрібних крадіжок, коли сума злочину повинна бути понад 3 000 гривень для кримінального покарання, злочинці змогли безкарно красти товар на менші суми, що, в свою чергу, спричиняє значні фінансові втрати для підприємців. Учасники зустрічі запропонували повернути стару практику, за якою кримінальне покарання наставало вже після трьох вчинених крадіжок, що могло б стати ефективним заходом для боротьби з повторними злочинами.

Підсумовуючи зустріч, учасники зазначили, що для вирішення проблем необхідно комплексно підходити до питань оподаткування, митного оформлення, боротьби з тіньовою економікою та нелегальними операціями. Учасники запропонували посилити контроль за діяльністю паливних компаній, зокрема, ліквідувати нелегальні заправки через посилену співпрацю з правоохоронними органами та податковою службою. Також зазначили важливість вдосконалення законодавства, особливо в частині декриміналізації дрібних крадіжок та посилення відповідальності за подібні правопорушення.

Присутні наголосили на важливості зменшення бюрократичного навантаження для підприємців, щоб сприяти розвитку легального бізнесу та забезпечити рівні умови для всіх учасників ринку.

Надалі запланували регулярні зустрічі в межах платформи, що допоможе владі та бізнесу оперативно реагувати на актуальні проблеми економічного сектору та забезпечити стабільний розвиток транспортної галузі на Львівщині.

Анонси з’являтимуться на офіційному сайті Львівської ОВА та у соціальних мережах.

Коментарі

Позначки: , ,