Відбір на Ігри Нескорених 2020: Львів приймає перші спортивні тестування (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 13 Липня, 2019 241

Сьогодні, 13 липня, у Львові стартував відбір до Ігор Нескорених 2020. На території навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України протягом дня проходитимуть перші спортивні тестування.

Під час тестувань 58 потенційних кадидатів національної команди випробовують свої сили в шести напрямках спорту: пауерліфтинг, плавання, легка атлетика, веслування на тренажері, стрільба з лука та велоспорт на шосе.

Кожен учасник може спробувати свої сили у будь-якому з шести запропонованих напрямків та обрати для себе пріоритетний.

Цьогорічні змагання відрізняються від усіх минулих насамперед критеріями відбору: тепер на перший план виходить не спортивна підготовка, а реабілітація ветеранів.

Перед офіційним стартом спортивного тестування організатори та учасники Ігор Нескорених поспілкувались із пресою.

“Лозунг нашого міністерства: “Україна все зможе завдяки ветеранам”. Саме тому ми змістили акценти у критеріях відбору і тепер ми будемо робити все для того, аби в команду потрапляли люди, яким ця реабілітація потрібна понад усе. Зараз йде мова не про відбір того учасника, який має шанс на вищий спортивний результат, ми шукаємо тих, кому необхідна участь у змаганнях, а в другу чергу мова вже йде про медалі”, – розповіла під час прес-брифінгу міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

Учасники змагань від самого ранку налаштовані рішуче,  знають чого хочуть та не проти пробувати свої сили для нових до сьогодні видах спорту.

“Ставлю ставку на греблю та стрільбу з лука, хочу спробувати велоспорт, подивимось як піде. Хотілося б ще біг, але лікар не дозволяє… Я довго проходив реабілітацію після поранення, тож тепер хочеться пробувати все заново”, – розповів учасник спортивних тестувань у Львові Максим Єфименко.

Додамо, що після завершення випробувань у Львові, спортивні тестування також пройдуть 20 липня в Одесі та 27 липня у Києві.

Довідково:  Ігри нескорених (англ. Invictus Games) — це міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі.

В іграх, заснованих принцом Гаррі, беруть участь поранені військовослужбовці та пов’язані з ними ветерани у таких видах спорту як баскетбол на візках, волейбол сидячи і веслування в залі. «Invictus» з латини означає «непереможний», «незламний» або «нескорений». Перші Ігри нескорених відбулися 2014 року в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні.

Коментарі

Позначки: , , , ,