У Миколаєві 15-річний школяр створював на замовлення “Дії” (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 22 Листопада, 2021 170

У Миколаєві 15-річний школяр створював на замовлення "Дії"

15-річний миколаївець створював за гроші для громадян будь-який документ – від ID-паспорта до Covid-сертифіката. За попередніми даними до нього звернулись близько 30 клієнтів, що встигли придбати підроблену «Дію».

Про це інформує Четверта студія з посиланням на прес-службу поліції України.

Фейковий додаток хлопець продавав у месенджері за суму від 250 до 650 гривень.

У Миколаєві 15-річний школяр створював на замовлення “Дії”

У Миколаєві 15-річний школяр створював на замовлення “Дії”

У Миколаєві 15-річний школяр створював на замовлення “Дії”

“Правоохоронці встановили, що на базі міжплатформенного середовища розробки мобільних застосунків хлопець створював фейковий мобільний додаток, що повністю ззовні копіював мобільний додаток офіційного Єдиного порталу державних послуг «Дія». У фейковій програмі користувачам надавалась можливість створити собі будь-який документ із представлених в «Дії», на якому генерувався QR-код, але не зчитувався офіційним застосунком. Зокрема, користувачі могли змінити свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинацію від коронавірусної хвороби.” – повідомили у поліції.

Різниця в сумі залежала від функціоналу та повноти дозволених змін у додатку. Рекламуючи свою розробку, він зазначав, що будь-хто може оформити собі сертифікат про вакцинацію від Covid-19 та інший офіційний документ.

Підліток працював лише за умови повної передплати на його електронний гаманець одного з платіжних сервісів країни-агресора, з якого потім виводив кошти на картковий рахунок.

Після оплати підліток надсилав замовнику архів з програмним забезпеченням, клієнту лише залишалось його інсталювати на власний смартфон.

За вказаним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 КК України «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку», санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до трьох років.

Кіберполіцейськими вживаються заходи для блокування усіх каналів розповсюдження фейкового додатку.

Коментарі

Позначки: ,