У Львові застосовують найсучасніші методи лікування раку (ФОТО)

Галерея 28 Листопада, 2023 720

Львівський онкоцентр – єдиний медзаклад в Україні, в якому одночасно працює 3 сучасних лінійних прискорювачі

Львівський онкоцентр – єдиний медзаклад в Україні, в якому одночасно працює 3 сучасних лінійних прискорювачі.

Про це пише Четверта студія з посиланням на пресслужбу закладу.

За 4 місяці роботи команда відділень променевої терапії Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру досягла колосальних змін в променевій терапії. На сьогодні 90 % пацієнтів медзакладу, яким показана променева терапія отримують лікування на сучасних лінійних прискорювачах, розповідає завідувач відділення променевої терапії № 1 Петро Вовк. Втім запевняє, що його команда професіоналів ставить перед собою значно амбітнішу мету, адже мають відповідний досвід та обладнання.

«Незабаром відсоток вилікуваних пацієнтів суттєво збільшиться. І суттєво зменшиться кількість ускладнень внаслідок проведеного даного лікування», – каже Петро Вовк

Львівський онкоцентр – єдиний медичний заклад в Україні, в якому одночасно працює 3 лінійних прискорювачі. Перший такий апарат медзаклад почав використовувати у 2009 році. А 3 липня 2023-го медики онкоцентру почали застосовувати ще 2 сучасних апарати. Унікальність такої апаратури в тому, що за його допомогою лікарі можуть опромінювати пухлину з максимальною точністю, але при цьому не шкодити організму. Бо ж доза опромінення йде на саму пухлину і не поширюється на інші органи.

«Це одне із найсучасніших обладнань, яке наразі існує у світі. І дуже важливо, що наша команда вміє правильно із ним працювати. Адже ми лікуємо  променевою терапією уже майже 15 років, тож маємо за плечима колосальний досвід»,  – каже Петро Вовк

РОБОТА КОМАНДИ ДУЖЕ ЮВЕЛІРНА

Завідувач відділення променевої терапії Львівського Онкоцентру Петро Вовк роботу команди порівнює з працею ювеліра та годинникаря. Адже у лікуванні пацієнтів важливими в першу чергу є точність. Аби надати пацієнтам високоефективну допомогу, лікарі проводять консиліуми, зважують усі ризики та знаходять найкращий варіант для того чи іншого випадку.

«В структурі радіологічної служби є три стаціонарних відділення: променевої терапії, променевої гінекології та радіонуклідне відділення», – Петро Вовк, завідувач відділення променевої терапії № 1

До слова, у відділеннях є 20 лікарів та потужна команда медичних фізиків, інженерів, дозиметристів, лаборантів. Усі  вони  вміють працювати з відповідно до найсучасніших методів лікування. Адже медичний персонал кожного року проходить стажування не тільки в Україні, а  й за кордоном –  в європейських і  найвідоміших світових клініках. Медики постійно вдосконалюються, відвідують конференції та отримують новий досвід. Усе це для того, щоб забезпечити пацієнтам якісну та оперативну медичну допомогу. Наприклад, з вересня до листопада цього року проходили онлайн курси – Stanford clinical lecture series. Лекції читали лікарі та медичні фізики зі Стенфордського медичного центру.

РАК НЕ ЧЕКАЄ! ПРОМЕНЕВЕ ВІДДІЛЕННЯ ЗАБЕЗПЕЧУЄ БЕЗПЕРЕРВНЕ ЛІКУВАННЯ.

Ще однією особливістю променевого відділення є безперервність лікування. Пацієнти отримують допомогу безупинно і навіть у випадках несправності одного з апаратів медики не зупиняють роботу, адже мають змогу продовжити лікування пацієнта на іншому апараті.  Тож люди не чекають місяцями в черзі. Бо онкологія не чекає, кажуть медики. І через 3-4 місяці з першої стадії може перерости на  третю та четверту. Тож персонал робить все для того, щоб хворі отримували допомогу якнайшвидше, адже близько 30% пацієнтів приїжджають до них з інших областей.

«На сьогодні понад 250 пацієнтів отримують лікування в відділенні променевої терапії та променевої гінекології. 90 відсотків з них отримують променеву терапію на сучасному обладнанні», – Петро Вовк

В більшості випадків медики застосовують комбіноване лікування – тобто пацієнтам проводиться і променева терапія, і інші методики. Кількість доз опромінення визначають в залежності від локалізації пухлини, гістологічний висновок, стадій захворювання та інших чинників.

Однак якщо при інших локалізаціях променева терапія застосовується як комбінований метод лікування, то при 70-80 відсотків випадків онкогінекології вона застосовується як самостійний метод лікування, а також як етап комбінованого лікування після операцій та при рецидивах.

«При ранніх стадіях раку шийки матки стандартом є хірургічне лікування. Але у разі протипоказів до операцій,  променева терапія буде ефективним та радикальним лікуванням.  А при місцево поширеному раку шийки матки проводиться  хіміопроменева терапія, яка є з добрими результатами. Завдяки сучасним апаратам та використанню планування ми враховуємо особливості кожного пацієнта та  індивідуальний план лікування», – Орися Буряк, завідувачка відділення променевої гінекології.

Коментарі

Позначки: , ,