У Львові вшанували жертв кримської депортації 1944 року

Галерея 18 Травня, 2018 77

Сьогодні, 18 травня, у Львові вшанували 74-ту річницю депортації кримських татар. З цієї нагоди відбувся мітинг на Проспекті Свободи на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку.

74-та річниця депортації кримських татар у Львові

74-та річниця депортації кримських татар у Львові

74-та річниця депортації кримських татар у Львові

У межах заходу до присутніх звернувся перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

“Дозвольте сьогодні звернутися зі словами шани, пам’яті за тими, яких депортували 74 роки тому і за тими, над якими сьогодні триває наруга. Такі злочини не мають терміну давності. Я переконаний, що будуть покарані ті, хто це здійснює. Усі ми, разом, є єдиними і не боїмося сьогодні заявляти, хто є нашим ворогом. Багато кримських татар сьогодні зі зброєю у руках відстоює цілісність і незалежність нашої країни. Дуже важливо тут робити реальні речі – в культурі, аграрній сфері, економіці, промисловості, просвітницькій діяльності. Багато представників Криму це роблять та є успішними, а успіх – це наша найголовніша зброя у боротьбі з агресором. Цей успіх наблизить нашу перемогу і український правор замайоріє над Севастополем, Сімферополем, а Гімн України та кримсько-татарського народу голосно лунатиме. А кримьскі татари вільно розвиватимуть свою культуру у кожному куточку нашої держави. Серце кримчан б’ється в унісон разом з нами, українцями”, – зазначив Ростислав Замлинський.

Присутні вшанували жертв депортації хвилиною мовчання. Також імам Ісламського культурного центру ім. Мухаммада у Львові Асада Мурат Сулейманов зачитав молитву.

Траурний мітинг до 74-ї річниці депортації корінного народу Криму

Траурний мітинг до 74-ї річниці депортації корінного народу Криму

Траурний мітинг до 74-ї річниці депортації корінного народу Криму

“Трагедія, яка почалась 18 травня 1944 року, на жаль, тривала дуже довгі роки. Наслідки цієї трагедії ми відчуваємо і зараз – багато пластів кримсько-татарської культури зникли безслідно. І зараз трагедія продовжується. Триває новий вид депортації – це гібридна депортація, у наслідок якої руйнуються національно-культурні цінності кримсько-татарського народу. І сьогодні як ніколи важливо, щоби нас почули у всьому світі”, – наголосив організатор мітингу та співзасновник Кримського дому у Львові Халіл Халілов.

Довідково: Депортація кримських татар — насильницьке виселення кримськотатарського народу з їхньої історичної батьківщини, здійснене упродовж 18-21 травня 1944 року радянським тоталітарним режимом. У результаті етнічної чистки відомства держбезпеки СРСР та таємна поліція за наказом Йосипа Сталіна депортували 191 044 кримських татар у віддалені регіони Радянського Союзу — від північного Приуралля до республік Середньої Азії. Примусове виселення здійснювалось підрозділами НКВС: чоловіків та жінок, дітей, людей похилого віку зігнали до залізничних вагонів, які до того використовувалися для перевезення рогатої худоби, і 70 ешелонами відправили за кілька тисяч кілометрів від рідної домівки. Кримські татари стали одним із десяти етносів СРСР, яких не оминула сталінська політика депортації народів.

Коментарі

Позначки: , , ,