У Львові вперше відкрили новий театральний оперний сезон червоною доріжкою (ФОТО)

Галерея 23 Серпня, 2018 164

Сьогодні, 23 серпня, на площі перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулось урочисте відкриття 119-го театрального сезону.

Львів’янам та гостям міста продемонстрували парад творчого колективу театру, музичні уривки з майбутніх прем’єр. Також вперше в історії виставу, що відкриває сезон можна переглянути на великому екрані просто неба.

З вітальним словом з балкона Львівської опери до усіх присутніх звернувся голова Львівської ОДА Олег Синютка:

«Те, що ми сьогодні тут, на Львівщині, маємо можливість святкувати – це заслуга наших військових. В тому, що ми переможемо, не сумнівається ніхто, ні ми, українці, ні увесь цивілізований світ. Переконаний, що ми переможемо не тільки силою зброї, не тільки новітніми технологіями, а й нашою культурою, мистецтвом. Тому що ми – українська нація з тисячолітніми традиціями, ми маємо чим пишатися, ми маємо що захищати», – зазначив Олег Синютка.

Цього року  для старту сезону театрали підготувлали феєрію «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича. Минулого року вистава зібрала 15 аншлагів, пройшла з гастрольним успіхом в Національній опері України, а 29-го і 30-го серпня відкриватиме Міжнародний оперний фестиваль в Одесі.

У новому сезоні до співпраці запрошують головного балетмейстера Метрополітен Опери Олексія Ратманського, італійського балетмейстера Марчелло Алджері, німецького режисера Михаїла Штурма, Андрія Жолдака, диригентів Андрія Юркевича, Теодора Кучара (США), Володимира Сіренка.

«В новому сезоні Львівська опера має багато амбітних творчих планів. Перш за все – копродукція з Братиславським, Будапештським, Вроцлавським та Одеським театрами, – зазначає генеральний директор – художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун. – В листопаді у Львівській національній опері відбудеться Міжнародний оперний фестиваль ім. Соломії Крушельницької, який пройде в новому форматі. Прем’єра балету «Лоенгрін» відбудеться одночасно на чотирьох сценічних майданчиках у Львові, Будапешті, Вроцлаві і в Одесі. Ця нова європейська практика вперше запрацює в Україні».

Коментарі

Позначки: , ,