У Львові урочисто відкрили вулицю Євгена Гладишевського (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 21 Жовтня, 2022 158

У Львові урочисто відкрили вулицю Євгена Гладишевського

Сьогодні у Львові урочисто відкрили вулицю Євгена Гладишевського – видатного українського хіміка, доктора хімічних наук, професора ЛНУ ім. Івана Франка, одного із засновників Львівської наукової школи.

Про це пише Четверта студія з посиланням на ЛМР.

У Львові урочисто відкрили вулицю Євгена Гладишевського

У Львові урочисто відкрили вулицю Євгена Гладишевського

У Львові урочисто відкрили вулицю Євгена Гладишевського

На відкриття вулиці прийшли рідні Євгена Гладишевського, перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, академік, почесний громадянин Львова Ігор Юхновський, ректор та академічна спільнота університету, студенти та депутати.

Вулиця розташована у Галицькому районі Львова. Вона сполучає вулиці Івана Франка та Кирила і Мефодія, на якій розташований корпус хімічного та фізичного факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка.

«В найменуванні цієї вулиці є певний символізм. Вона знакова, бо розташована між будівлями, де жив і де працював Євген Гладишевський. Фактично кожного дня він проходив цією вулицею.

Перейменуванням ми додаємо нових сенсів і знімаємо парадигми, які багато років нам навіювали: хто може бути величним, а хто не може. Ми позбуваємося всього зайвого і чітко показуємо наш стержень. Ми завжди були, є і будемо сильними в науці. Адже в нас є такі потужні наукові школи. Дякую всій університетській спільноті за збереження цих традицій», – зазначив Андрій Москаленко.

Раніше вулиця Євгена Гладишевського мала назву Дмитра Менделєєва. Її перейменували у межах деколонізації топоніміки на території Львівської МТГ. На сьогодні нові українські назви присвоїли вже 47 вулицям.

Загалом у Львівській територіальній громаді дерусифікують 53 вулиці, названі на честь російських діячів чи які мають назви, що асоціюються з російською імперією, росією чи радянською пропагандою. Дві вулиці із цього переліку вирішили приєднати до існуючих, оскільки вони дуже малі. Ще одна вулиця перейменована в межах садового кооперативу. Повний перелік вулиць – на сайті Львівської міської ради.

Коментарі

Позначки: , ,