У Львові проводять рейди в громадському транспорті (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 26 Жовтня, 2021 331

У Львові проводять рейди в громадському транспорті

У Львові тривають рейди щодо дотримання карантинних вимог на міжобласних перевезеннях.

Про це Суспільному повідомив патрульний поліцейський Андрій Макарук, пише Четверта студія.

Працівники управління Укртрансбезпеки та патрульної поліції перевіряли у водіїв та пасажирів сертифікати про вакцинацію, довідки про ПЛР та експрес-тести.

Зранку моніторингова група зупинила автобус з Івано-Франківська, який їде через Львів до Польщі. Патрульний поліцейський перевірив документи в пасажирів та водія.

“Сертифікати перевіряли, перевіряли документи, паспорт, візу. Звісно, всі мають бути в захисних масках”, — каже пасажирка Діана Заболотна.

Водій міжобласного автобусу Богдан Горієвський каже, всі пасажири мають бути вакциновані і зобов’язані мати відповідні документи. Якщо не можуть їх надати – до салону їх не впустить.

“Я не візьму таких пасажирів, тому що всю відповідальність переклали на водія та перевізника. Якби ж я мав такі гроші на штрафи, але не маю. Так що возимо усіх чемно”, — каже Богдан Горієвський.

За словами патрульного поліцейського Андрія Макарука, моніторингова група перевіряє достовірність документів за допомогою QR-коду.

“Сертифікати ми скануємо за допомогою службового планшету. Людина показує QR-код, ми скануємо, відповідно бачимо інформацію, що сертифікат дійсний, якого числа проведена вакцинація і дані людини. Щодо ПЛР-тестів звіряється дата, коли він зроблений, прізвище та ім’я результатів з документами, які посвідчують особу”, — каже Андрій Макарук.

Юридичну відповідальність за відсутність таких документів у пасажирів несе перевізник, каже патрульний поліцейський.

У Львові проводять рейди в громадському транспорті

У Львові проводять рейди в громадському транспорті

У Львові проводять рейди в громадському транспорті

“Відповідальність лягає на перевізника, який здійснює перевезення на регулярному чи нерегулярному маршруті. Матеріали щодо порушення скеровують в суд для прийняття рішення. Покарання — штраф від 2 до 10 тисяч мінімумів неоподаткованих доходів громадян (від 34 до 170 тисяч гривень, — ред.)”, — додає Андрій Макарук.

Окрім перевізників, штрафувати можуть і пасажирів. За відсутність маски доведеться заплатити 170 гривень.

За словами правоохоронців, такі рейди відбуватимуться допоки карантинні обмеження не послаблять.

Коментарі

Позначки: , ,