У Львові презентували книгу про оборону Луганського аеропорту

Галерея 30 Червня, 2018 162

Сьогодні, 30 червня, у Міському палаці культури імені Гната Хоткевича відбулась презентація книги спогадів учасників та очевидців оборони Луганського аеропорту.

Участь у презентації взяли учасники та очевидці подій, сім’ї загиблих, військові, волонтери, медики, представники влади.

Усі присутні разом прочитали молитву, виконали гімн України та віддали шану усім загиблим під час виконання військового обов`язку на Сході хвилиною мовчання.

Презентація книги спогадів учасників та очевидців оборони Луганського аеропорту

«Це дуже символічно, що сьогодні, 30 червня, повернулась наша легендарна 80-та десантно-штурмова бригада, бо саме 30 червня 1941 року у Львові коли панувала Друга світова війна, на площі Ринок Ярослав Стецько з балкону проголосив відновлення української держави. За сто років було чимало змагань, і нехай хтось скаже що Січові стрільці, УПА, Євген Коновалець не герої, безперечно – це героїчна, але трагічна сторінка історії. Однак у жодних цих змаганнях ми не вибороли державу. Наше покоління усім показало, ми сьогодні не лише втримали, а укріпили українську державу. Ми отримали летальну зброю від світу, бо продемонстрували, що можемо захищати самі рідну землю. За це з Львівщини поклали життя 288 хлопців. Гордімося нашою історією, у наших силах довершити ту справу, яку розпочали. Кінцево це буде тоді, коли східний кордон України буде східним кордоном НАТО, східним кордоном ЄС. Повірте, так само, як ми сьогодні зустрічаємо військових так само у Донецьку і Луганську проходитимуть наші війська і перемога буде в Україні » – зазначив Олег Синютка.

Презентація книги спогадів учасників та очевидців оборони Луганського аеропорту

Документальна хроніка «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» створена на громадських засадах. У книзі описуються не лише події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень-початок вересня 2014 року), але й події, що передували окупації Луганська (зима-весна 2013−2014 років).

“Ми гордимося кожним воїном, бо кожен гідно виконував своє завдання. На жаль так сталось, ми втратили найкращих, честь батькам які виховали справжніх патріотів. Це історія яку не можна змінити. Але яку і забути не можна. Якщо хтось скаже, що Луганський аеропорт ми здали, то не вірте, жоден солдат не втік. Нехай ця книга приносить людям розуміння тих подій, які відбувались у 2014 році. Немає більшої честі, аніж померти за Батьківщину”, – зазначив Герой України, генерал Збройних сил України Андрій Ковальчук.

Презентація книги спогадів учасників та очевидців оборони Луганського аеропорту

Додамо, що книга побачила світ завдяки коштам, які жертвували небайдужі люди та громади з усіх куточків світу.

Коментарі

Позначки: , , ,