У Львові медики вилікували чоловіка, що роками мучився від судом через рідкісні пухлини підшлункової

Галерея 15 Лютого, 2024 51

Після реабілітації Сергій мріє повернутися до активного життя: відновити фізичні навантаження та знову зайнятися бігом

Чоловіка роками лікували від епілепсії, а виявилось, що його судомило через вкрай рідкісні пухлини підшлункової залози – інсуліноми. Спеціалісти лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова змогли виявити причину недуги та вилікувати хворого.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Пацієнт – 48-річний Сергій з Львівщини. Недуга чоловіка дала про себе знати шість років тому. Тоді Сергій уперше втратив свідомість. З’явилися напади судом. Лікарі за місцем проживання діагностували епілепсію. Чоловік роками пив ліки, але ставало лише гірше. А останні півроку взагалі стали найважчими у житті Сергія.

«Я вже не міг працювати. Мене часто турбували напади судом, я втрачав свідомість, почав падати зір. Але найгірше було те, що одного разу я пішов в магазин та забув дорогу додому. А в магазині не зрозумів, де я», – розповів чоловік.

Торік у жовтні після чергового нападу судом швидка привезла Сергія до лікарні святого Пантелеймона. У пацієнта був критично низький рівень цукру у крові. Тому лікарі провели КТ-дослідження підшлункової залози та виявили підозрілий утвір у її хвості та головці. Це вкрай рідкісні пухлини, що зустрічаються лише в 4-х людей на тисячу населення. Такі новоутворення переважно доброякісні, але шкоди наносять чималої. Адже інсуліноми зумовлюють активне продукування гормону інсуліну, що викликає гіпоглікемію – різке падіння рівня цукру в крові. Як наслідок, це призводить до втрати свідомості та судом.

Допомогти пацієнту могла лише операція з видалення пухлин. Команда хірургів на чолі з Юрієм Шаваровим спершу провела малоінвазивне видалення 1-сантиметрової пухлини хвоста підшлункової.

«Складність цієї операції полягає в тому, що в місці втручання проходять селезінкові судини та артерії, пошкодження яких може призвести до серйозних ускладнень. Цей етап пройшов успішно», – пояснюють у лікарні святого Пантелеймона.

За місяць хірурги після дообстеження виконали другу операцію з видалення ще іншої пухлини – вже в головці підшлункової залози. Тут також минулося без ускладнень.

Вже на 5-й день після другого втручання Сергій поїхав додому. Рівень цукру в його крові нормалізувався. Напади судом теж більше не турбують пацієнта. Він і досі не може повірити, що все позаду. Після реабілітації Сергій мріє повернутися до активного життя: відновити фізичні навантаження та знову зайнятися бігом.

Коментарі

Позначки: