У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 16 Червня, 2021 254

У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця

У Львівській обласній лікарні вперше пересадили серце. Також медики пересадили нирку від неродинного донора. Останні роки у обласній лікарні проводили пересадки нирок лише від родинного донора, а серце там пересадили вперше.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.

Донором став 56-річний пацієнт, якому констатували смерть мозку. Його родина дала згоду на забір органів – серця і нирок. Реципієнтів обрала єдина державна система трансплантації. Їх доставили до обласної лікарні, де і провели трансплантацію. Ще одну нирку після вилучення віддали лікарні швидкої допомоги, де також провели трансплантацію.

Операція з пересадки серця тривала близько чотирьох годин. Її провела досвідчена команда хірургів за складною методикою, якою оперують за кордоном. Нове серце отримав 44-річний чоловік з Львівщини, який мав супутнє захворювання — легеневу гіпертензію.

“Усі судини, які йдуть в серце – це легеневі вени, це верхня, нижня порожниста вена і судини, які виходять з серця – це легенева вена і аорта вшиваються окремо, ізольовано. Це дає можливість зменшити кількість тканин реципієнта. Метод вважається таким, який є найменш потенційним для відторгнення органу”, — розповів кардіохірург Львівської обласної лікарні Дмитро Бешлей.

Стан чоловіка, який переніс пересадку серця, важкий, але лікарі фіксують позитивну динаміку.

“Якщо все йде гаразд, пацієнт вживає ліки, веде відповідний спосіб життя, то серце в ідеальності працює добре від 12 до 15 років – це немалий термін життя”, — пояснює кардіолог Дмитро Бешлей.

А от нирку пересадили 40-річному пацієнту з Волинської області.

У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця

У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця

У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця

“Пацієнт один з найважчих з тих, хто готувалися до пересадки. Молодий пацієнт, хоча він має низку супутніх захворювань. На сьогодні він стабілізований, досить в непоганому стані”, — каже завідувач кафедри хірургії Львівського медичного університету Ігор Кобза.

Коментарі

Позначки: ,