У Львові лікарів навчають виявляти сексуальне насильство

Галерея 11 Вересня, 2023 163

Сімейні лікарі проходять спеціальне навчання

В Українському католицькому університеті відбулася зустріч лікарів первинної ланки зі службами перенаправлення у випадку виявлення насильства над дітьми «Моніторинг ведення випадків сексуального насильства у практиці лікарів первинної ланки».

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської міської ради.

«Метою нетворкінгу є налагодження співпраці між лікарями первинної ланки та установами, які фіксують, розслідують сексуальні злочини та здійснюють супровід постраждалих. Ми прагнемо озброїти медиків чітким механізмом дій при виявленні сексуальних злочинів, аби мінімізувати ретравматизацію потерпілих», – пояснює Вікторія Петрова, керівниця проєкту «Протидія насильству разом: супровід лікарів та пацієнтів».

У події взяли участь представники прокуратури, служби у справах дітей, громадських організацій, психологи та лікарі.

«Якщо говорити про реєстрацію сексуальних насильств у Львові та області, то кількість таких звернень, починаючи від повномасштабного вторгнення – 6 (5 випадків – дорослих, 1 – дитина). Це «гострі» звернення у перинатальний центр. До сімейних лікарів, на жаль, звернень не зареєстровано взагалі. Але це не означає, що таких випадків немає. Для лікарів первинної медичної допомоги важливо якнайшвидше виявити такий випадок, щоб правильно далі скерувати пацієнта. Важливе – це довіра. Сьогодні пацієнт самостійно обирає лікаря, якому довіряє, щоб інформація не виходила за межі кабінету. Тому це одна з причин, чому немає звернень. Але наше завдання – навчити лікарів, власне, за симптомами запідозрити і вивести пацієнта на розмову, виявити такий випадок», –  розповідає Ірина Цегелик, медична директорка Другого медичного об’єднання Львова.

Захід проводиться у межах впровадження грантового проєкту за підтримки Світового банку і Посольства Швейцарії «Моніторинг та ведення випадків сексуального насильства у різних вікових групах у практиці лікарів первинної ланки». Партнерами заходу є Центр гідності дитини УКУ, Національна служба здоров’я України та Друге медичне об’єднання Львова.

Нагадуємо, Центр гідності дитини Українського католицького університету на замовлення НСЗУ Національна служба здоров’я України за підтримки World Bank Ukraine та Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні розробив безкоштовний онлайн-курс для сімейних лікарів – «Моніторинг та ведення випадків сексуального насильства у різних вікових групах у практиці лікарів первинної ланки», його можна пройти за посиланням: https://academy.nszu.gov.ua/login/index.php. Курс містить чіткі та зрозумілі алгоритми дій, якщо медики зіштовхнулися із сексуальним насильством над пацієнтами, а також медичні та психологічні рекомендації, засновані на міжнародній доказовій практиці.

Коментарі

Позначки: