У Львові хірурги повернули зір 23-річній жінці

Галерея 16 Травня, 2022 45

Після операції вперше побачила дітей

У Львівській лікарні Святого Луки прооперували жінку, яка втратила зір під час вагітності. Вона приїхала евакуаційним потягом зі Сходу України.

Про це повідомили у пресслужбі Першого медичного об’єднання Львова, пише Четверта студія.

Наталя Коваль почала втрачати зір ще у дитинстві. Діагноз “вроджена катаракта обох очей” їй встановили у рідному Донецьку. Народивши першу донечку, жінка могла бачити лише тіні та розрізняти яскраві кольори. Грошей на заміну кришталиків, які б дозволили їй відновити зір, родина не мала.

В останню мирну ніч – 23 лютого – жінка народила ще одну дитину. Наталя змушена була впізнавати дітей завдяки дотикам і запахам.

“Я їх тільки на дотик відчувала, які вони. Бачила тільки їх силуети. Усе було дуже сильно розмито”, — каже Наталія.

Жінка приїхала до Львова з Донеччини евакуаційним поїздом. Тут вона звернулася до лікарів за консультацією. У відділенні офтальмології лікарні Святого Луки її обстежили і запропонували безоплатну операцію. Дорогі імпланти для жінки придбали благодійники.

“Пацієнтці — 23 роки. Вона звернулася до нас через вроджену катаракту обох очей. З тим, щоб ми дали їй висновок на операцію за кордон, тому що в нашій країні, з її слів, її відмовлялися оперувати, тому що вже запізно. Тоді ми запропонували прооперувати її тут, в нас. І завдяки волонтерам вдалося це зробити. Тепер вона страшенно щаслива, що бачить своїх діток і бачить чоловіка”, — каже керівниця відділення офтальмології лікарні Святого Луки Тетяна Смаль.

Коли лікарі зняли пов’язки з очей Наталі, за її словами, вона проплакала годину. Жінка затуляла очі від яскравого світла і не могла повірити в те, що бачить найрідніших.
Зараз пацієнтка проходить реабілітацію. Після повного одужання планує піти вчитися — хоче стати соціальним працівником, щоб допомагати іншим.

Коментарі

Позначки: