У Львові біля поліклінік виникли черги на здачу ПЛР-тестів (ФОТО)

Галерея 19 Березня, 2021 648

У Львові біля поліклінік виникли черги на здачу ПЛР-тестів

У Львівському лабораторному центрі МОЗ кажуть: можуть щодня обробляти 3 тисячі зразків

Біля львівських поліклінік утворюються черги на ПЛР-тест.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.

У 2 міській поліклініці на вулиці Симоненка забір на ПЛР-тест проводять двічі на день – з 8 до 9:30 та з 16 до 17 години. Там за годину до тестування кореспонденти Суспільного застали невелику чергу.

“Сказали, що за поліклінікою треба почекати на Медової Печери, я дивлюся — черга, думаю, цікаво куди ця черга веде. Я приходжу, дивлюся, а там така шалена черга і дізнаюся, що це черга на ПЛР-тест. Питаю людей наскільки швидко рухається черга. Чую: “я вже тут півгодини стою”, — каже мешканка Львівської громади Оксана Протченко.

Головна лікарка 2-ї міської поліклініки Тетяна Токарева каже, зранку встигли забрати 145 матеріалів на тест.

“Слід зауважити, що після 10 години ми виїжджаємо на дім, однак не кожен пацієнт хоче, щоб приїжджали до них додому та у відповідних засобах індивідуального захисту заходили в під’їзд. Не хочуть щоб сусіди бачили, що до них ідуть на обстеження, тому, можливо, і через це ще великі черги”, — пояснює Тетяна Токарєва.

У Львівському лабораторному центрі МОЗ кажуть, можуть щодня обробляти 3 тисячі зразків.

“За вчорашню добу ми зробили близько 2 800 досліджень, залишок на кінець дня був нульовий. Тобто впродовж дня все, що надходить — обробляється, видається результат. На разі Лабораторний центр спокійно може досліджувати 3 тисячі зразків на добу. Якщо буде потреба, то ми розширимося і будемо робити більше досліджень”, — каже керівниця обласного Лабораторного центру Наталія Іванченко.

Медики зауважують, що останнім часом збільшилася кількість позитивних результатів серед відібраного матеріалу.

“Збільшується кількість людей на проведення тесту, і хворих на COVID-19 також. Збільшується кількість позитивних результатів – там буває по 70-80 позитивних. Люди повинні дотримуватися карантинних заходів – носити маски, в транспорті менше їздити, дотримувати дистанції”, — каже завідувач кабінету інфекційних захворювань 2-ї міської поліклініки Віктор Періг.

Коментарі

Позначки: , ,