У Львові активісти вимагають припинити переслідування Софії Федини (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 12 Лютого, 2020 1 646

Акція протесту "Вручення підозри прокуратурі", фото 4studio

Сьогодні, 12 лютого, у центрі Львова відбулась акція протесту проти переслідувань народного депутата та волонтерки Софії Федини, пише 4studio.

Активісти зібрались разом, аби вручити прокурору символічну підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

«Дорога прокуратуро! Ми, Твій народ та роботодавець, володіючи достатньою доказовою базою та маючи конституційне право на мирні протести, вручаємо Тобі підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Політично переслідуючи та залякуючи волонтерку, голос Львівського Майдану, депутатку та й просто неймовірно круту людину Софію Федину, Ти порушуєш право на висловлення власної думки (свобода слова), право жити в демократичній країні, право обирати свій шлях і розвиватися не тільки Софії, а ще й всім нам. Справа Федини та Звіробій — це ніщо інше, як таке собі попередження, що за визвольну боротьбу буде кримінальна відповідальність. Ми це вже бачили на уроках історії», – переконані активісти.

«Всі чули слова, які говорили Федина і Звіробій під час онлайн-трансляції. Зона АТО – це місце, де стріляють, а під кулю може потрапити кожен, ніхто не є безсмертним. Там дійсно можуть вбити, за час АТО і ООС на Донбасі загинуло 13 тисяч осіб. Там вмирали і вмирають люди», – додала активістка Ірина Клейменова.

Нагадаємо, 26 жовтня нардеп від фракції «Європейська солідарність» Софія Федина та волонтерка Марія Звіробій під час онлайн-трансляцію на YouTube, на думку слідства, «висловлювали погрози вбивством, адресовані президенту Володимиру Зеленському, пов’язані з його державною діяльністю».

1 листопада 2019 року Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом розмов Федини і Звіробій. У Державному бюро розслідувань 6 лютого Звіробій вручили повідомлення про підозру в справі про погрози президентові Зеленському.

 

Коментарі

Позначки: , , , ,