У Львівській політехніці запрацює масове виробництво інноваційних гідрогелевих лікувальних пов’язок

Галерея 12 Березня, 2024 69

Фото, відео

Уже невдовзі на базі Львівської політехніки може запрацювати масове виробництво інноваційних гідрогелевих лікувальних пов’язок для загоєння ран наших воїнів та мирних жителів, які постраждали через напад poсії.

Про це повідомив голова ЛОВА Максим Козицький, пише Четверта студія.

Такі пов’язки втамовують біль, а також слугують як антибактеріальний, протизапальний і кровоспинний засіб. 

Інноваційність полягає у тому, що вони самостійно розкладаються після використання та виготовлені з природних матеріалів, а це дозволяє уникнути будь-яких подразнень на тілі людини. Технологію виробництва розробили науковці Львівської політехніки. Її уже запатентували.

Від початку повномасштабної війни вони разом зі студентами виготовили та передали у прифронтові лікарні й медичні частини понад 230 тисяч таких пов’язок. Виготовляти їх доводилося у різних аудиторіях, бракувало матеріалів, місця та обладнання, що сповільнювало процес. Водночас із передової надходило дуже багато схвальних відгуків про ці засоби.

Щоб підтримати вкрай потрібну у наш час ідею, минулого року Львівська ОВА в межах Програми інноваційного та науково-технічного розвитку виділила з обласного бюджету 700 тисяч гривень (Львівщина, до речі, першою в Україні створила таку програму).

За ці гроші придбали нове обладнання, допомагаємо пройти процес сертифікації цих засобів, а сьогодні відкрили лабораторію, яка буде спеціалізуватися на виробництві пов’язок та випробуванні інших нових медичних технологій

Більше інформації, а також, як військові частини можуть отримати такі повʼязки.

Коментарі

Позначки: ,