У Львівській класичній гімназії провели відеоконференцію про спорт

Галерея 19 Червня, 2022 10

В Україні та діаспорі

18 червня 2022 року з ініціативи відділення НОК України у Львівській області та комісії НОК України «Закордонне українство» й дієвої підтримки Класичної гімназії при Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся цікавий захід про розвиток спорту в Україні та в українській діаспорі, присвячений міжнародному Олімпійському дню.

Про це ІВ Четверта студія повідомила Оксана Вацеба.

Гімназисти та педагоги навчального закладу Надія Заверуха, Галина Крачковська, Юлія Бокало, Світлана Хархан та інші підготували цікаву відеоконференцію, до участі в якій долучилися голова комісії НОК України “Закордонне українство” Василь Карленко, голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський, голова регіонального відділення Олімпійської академії України Оксана Вацеба, директор гімназії Юрій Джала й провідні спортсмени-санкарі Львівщини: учасник трьох зимових Олімпійських ігор Роман Захарків та стипендіатка НОК України Катерина Васильків.
Розмова точилася про значення спорту в житті кожної людини й для кожної країни, про олімпійські досягнення українців, про роль та значення української діаспори в історії українського спорту, про міжнародний Олімпійський день.

Роман Захарків, розповідаючи про те, як він почав займатися спортом й про свої олімпійські враження, підкреслив про неабияку силу міжнародної спортивної спільноти, особливо у такий, надскладний для України час.

А Василь Карленко, згадуючи про перші виступи збірних команд України на зимових Олімпійських іграх та Іграх Олімпіад самостійною командою, наголосив на активній та дієвій ролі Світового Конгресу українців, Української спортової Централі Америки і Канади, про важливість всебічної уболівальницької підтримки виступів спортсменів України на міжнародних аренах.

З нагоди Олімпійського дня-2022 було виголошено звернення президента Міжнародного Олімпійського Комітету Томаса Баха, а усі гімназисти отримали спеціальні сертифікати.

Під час цієї зустрічі було підтверджено можливість продовження такої дискусії, але вже у спільному форматі з представниками української діаспори, в т.ч. з дітьми та молоддю країн, де діють організовані українські громади.

На завершення заходу звучало: Українські спортсмени – найкращі! Слава Україні! Героям Слава!

Коментарі

Позначки: , ,