У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Сліпака

Галерея 24 Грудня, 2023 84

Нагороди конкурсантам, окрім традиційних премій лауреатам, доповнили спеціальні премії та відзнаки від партнерів, меценатів та друзів Конкурсу

У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Сліпака

Про це повідомили у Львівській філармонії, пише Четверта студія.

Четверта едиція престижного Конкурсу зібрала велику кількість заявок з різних регіонів України. Цьогоріч, попри усі виклики та страхи війни, у Конкурсі взяло участь понад 60 молодих співаків та співачок віком від 16 до 30 років. Більшість з них з різних куточків України, є учасниця зі США, а також українські співачки, котрі приїхали до Львова з Польщі, Словаччини, Німеччини, Франції та Нідерландів.

Перший тур відбувся онлайн. Конкурсні прослуховування другого туру проходили у концертних залах Львівського національного університету імені Івана Франка та Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика. У третьому турі Конкурсу було залучено Академічний симфонічний оркестр філармонії під керівництвом Івана Чередніченка.

Приз Гран-прі — Володимир Щигіль,
у ІІ категорії: І премія — Олександр Нікіфоров, ІІ премія — Олена Скіцько, Олександр Чишій, ІІІ премія — Олексій Піголенко, Вероніка Мостова.

Дипломантами конкурсу стали Михайло Сас, Ірина Поломана, Ярослав Комарніцький.

Переможці І категорії: І премія — Любов Островська, ІІ премія — Максим Савчук, ІІІ премія — Ольга Мельничук.

Дипломанти — Дарʼя Погоріла, Володимир Гіра.

Нагороди конкурсантам, окрім традиційних премій лауреатам, доповнили спеціальні премії та відзнаки від партнерів, меценатів та друзів Конкурсу.

Партнерами Конкурсу є Фундація Василя Сліпака, Українська Капеля Бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка і Кафедра музикознавства та хорового мистецтва факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка. Цьогорічна едиція Конкурсу має особливу підтримку у вигляді партнерства з офіційним представником французького бренду DS Automobiles у Львові компанією ТзОВ “Ілта Львів”.

Конкурс проводиться за підтримки Львівської обласної військової адміністрації та Львівської обласної ради.

Ідея конкурсу народилася у Львівській філармонії, і 20 грудня на сцені Концертного залу Людкевича було оголошено переможців Конкурсу у 2023 році.

Творче змагання оцінювало авторитетне журі, яке очолила всесвітньо відома оперна співачка (мецо-сопрано), почесна президентка Галицького музичного товариства, професорка співу в Університеті Моцартеум – Зоряна Кушплер (Україна – Австрія).

Члени журі – це відомі митці, зокрема: оперний режисер та артистичний менеджер – Аксель Кресін (Німеччина); всесвітньо відома оперна співачка (сопрано), солістка Львівської Національної Опери, викладачка вокалу Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка – Софія Соловій (Україна); диригент, музичний керівник Львівської Національної Опери – Іван Чередніченко (Україна) та всесвітньо відомий оперний співак (бас), соліст Нюрнберзького державного оперного театру – Тарас Конощенко (Україна – Німеччина). Директор Конкурсу – заслужений артист України Олег Созанський.

Фото: Віталій Грабар

Коментарі

Позначки: ,