У Куликові на Львівщині згадують Богдана Ступку (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 08 Вересня, 2021 209

У Куликові на Львівщині згадують Богдана Ступку

Приїжджав на храмове свято та пригощав дітей цукерками

Приїжджав на храмове свято та пригощав дітей цукерками, а ще любив капелюхи та усе живе. Таким запам’ятали земляки Богдана Ступку. Український актор театру та кіно народився 27 серпня у Куликові, що на Львівщині. Суспільне поговорило з людьми, які знали Ступку особисто та дізналися яким був митець поза сценою.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.

Містечко Куликів у серпні 1941 року контролювали нацистські війська. Саме у той час народився Богдан Ступка. У цьому ж містечку поховані його батьки. Мама Марія Ступка, батько Сильвестр Ступка.

Надії Дикій у серпні 1941-го було 8 років. Вона — кузина Богдана Ступки. Жінка живе у Куликові. Це фото пані Надії з маленьким Ступкою зробили після походу в кіно у Львові. Жінка згадує, що Богдан мав дуже м’який і добрий характер.

“Він не міг сваритися, він не вмів битися, як то хлопці між собою – у нього цього не було. Та він рибку, як бачив – рибка скакала, то він так тішився над тою рибкою, або жабкою. Як витягнули з води жабку, то він над тою жабкою крутився, бігав і тішився”, — каже кузина Ступки Надія Дика.

Хата, у якій жили батьки Ступки, і до яких актор навідувався, стоїть і сьогодні. Щоправда, належить вона вже сусідам. Ірина Дуткевич згадує, як Богдан Ступка приїжджав до мами:

“Він завжди моїм дітям цукерки привозив. Мої діти любили, коли Богдан приїжджає. А то все на Успіння Матері Божої 28 серпня у нас празник. То до нього тут товариші збиралися, як вони гарно співали. Ну вони артисти, вони знали, як то співати. Гарно було”.

Народний дім у Куликові названий на честь Богдана Ступки. Перед входом стоїть погруддя актора, яке встановили у 2017 році. Всередині — музей-світлиця, у якій експонують особисті речі та фотографії родини митця.

“Вважають, що Богдан Сильвестрович був елегантним чоловіком, любив носити метелики. А уроки шляхетності, про які він говорить, він взяв від свого батька. Це, власне, проявляється у тому, що він дуже любив капелюхи. У нього вдома була ціла колекція цих капелюхів. Ось тут є три з його колекції. І тут є фотографія в одному з цих капелюхів, який він придбав у Нью-Йорку на гастролях”, — розповідає засновниця музею Ступки Ірина Цюпка.

У Куликові на Львівщині згадують Богдана Ступку

У Куликові на Львівщині згадують Богдана Ступку

У Куликові на Львівщині згадують Богдана Ступку

У Куликові на Львівщині згадують Богдана Ступку

У Куликові на Львівщині згадують Богдана Ступку

У Куликові на Львівщині згадують Богдана Ступку

Серед експонатів музею — портрет Ступки, який намалював художник Юрій Журавель. Також є портрети, які малювали місцеві художники.

Богдан Савчук досліджує життєвий шлях Ступки вже багато років. Він особисто підбирав кожен експонат. І годинами може розповідати про них. Зокрема, про карту “Визначні місця Куликова”:

“Це карта, в якій показані дороги, по яких він ходив, які об’єкти він бачив, де він ходив маленьким, де він народився, де бував – все відображено на цій карті”.

Коментарі

Позначки: , ,