У День Соборності львів’яни згадували історичні для країни моменти (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 22 Січня, 2020 542

День Соборності у Львові, фото 4studio

Сьогодні, 22 січня, львів’яни вийшла на одну з центральних площ міста, аби разом згадати події, які відбувались 101 рік  тому: 22 січня 1919-го – на Софійській площі урочисто проголосили об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Українську державу.

А у 1990 році цього дня українці створили живий ланцюг зі Львова до Києва, який став вісником єднання великої української держави.

Сьогодні ж, біля пам’ятника Тарасові Шевченку зібрались активісти різних організацій та небайдужі львів’яни, аби разом згадати як все відбувалось 30 років тому.

Серед присутніх були і учасники живого ланцюга:

“Це була величезна подія, яка об’єднала мільйони українців в величезному пориві до соборності української держави, все робилось  тоді на одному диханні, була величезна воля людей, яка призвела до неймовірної синергії”, – поділився своїми спогадами у коментарі 4studio громадський діяч Юрій Антоняк, який 30 років тому разом із товаришами відповідав за ділянку ланцюга поблизу села Червоне.

На подію також завітав нардеп від “Європейської Солідарності” Микола Княжицький, який теж брав участь у живому ланцюгу:

“Ми хотіли об’єднати тоді Україну і нам це вдалось, нині, коли ми дивимось на результати опитувань між жителями різних областей, люди не просто за єдність, у більшості вони й за українську мову та українську культуру. І дуже шкода, що наші очільники сьогоднішні цього не розуміють і спекулюють на цих питаннях”, – сказав Княжицький.

У ході акції присутні заслухали історичну довідку про знакові для України подій, а також виступи очевидців подій 1990 року.

Завершилась акція символічним розгортанням великого синьо-жовтого прапора.

 

Коментарі

Позначки: , , , , ,