У Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї запрацював сучасний Центр відновлювальної енергетики

Галерея 16 Квітня, 2024 59

Фото

У Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї запрацював сучасний Центр відновлювальної енергетики

Про це повідомив в о голови ЛОР Юрій Холод, пише Четверта студія.

Навчатися тут будуть майбутні електромонтери з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок. Такий напрям у місцевому профтесі ліцензований два роки тому, наразі за ним здобуває освіту 51 учень. Одночасно ж у навчально-практичному центрі можуть навчатися і 60 осіб.  

Сам навчально-практичний центр — це 360 кв.м, де є лабораторія, майстерня, методичний кабінет, роздягальня та відпочинкова зона. Серед обладнання — гібридна сонячна електростанція потужністю  15 кВт, що дає можливість центру бути повністю автономним; тепловий насос типу повітря-вода, який працює на обігрів та охолодження, верстаки для слюсарних робіт, монтажні столи тощо.

Вартість створення такого центру  — понад 12,6 млн гривень. Співфінансували його GIZ, громада та бюджет області.

На майбутнє у лабораторії загальної електротехніки планують встановити додаткові сонячні електростанції, щоб забезпечити енергонезалежність цілого навчального закладу. 

Червоноградський Центр відновлювальної енергетики — це 46-ий навчально-практичний центр в професійно-технічних закладах та ліцеях області. 

Осучаснювати умови навчання у наших професійно-технічних закладах, оновлювати матеріальну базу для нас дуже важливо, ми робимо це постійно. Усе для того, щоб випускники таких закладів були справді затребуваними професіоналами на ринку праці, щоб економіка Львівщини розвивалася. Бо війну виграє держава, де є сильна армія та розвинена економіка.

Коментарі

Позначки: , ,