Торік на Львівщині усиновили рекордну кількість дітей

Галерея 22 Лютого, 2024 54

на Львівщині діють 74 прийомні сім’ї, в яких виховуються 436 дітей та 11 патронатних сімей, де проживає 21 дитина

У 2023 цей показник сягнув 74. Для порівняння, минулоріч в області усиновили 43 дитини.

Про це та підсумки щодо ситуації з влаштуванням дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування на Львівщині під час брифінгу розповів начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис, пише Четверта студія.

Запис брифінгу за посиланням.

Статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування торік у нашій області отримали 326 дітей.

Торік на Львівщині усиновили 74 дитини із вказаних категорій. Це найкращий показник усиновлень з 2008 року. Для порівняння, у 2022-му в області усиновили 43 дітей.

Підсумки щодо ситуації з влаштуванням дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування в області підбили під час брифінгу в Офіційному медіацентрі при Львівській ОВА.

Станом на кінець 2023 року на обліку в службах у справах дітей Львівської області перебувають 2188 дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування. Такий статус за 12 місяців минулого року отримали 326 дітей.

«Діти, які через певні життєві обставини опинились без батьківського піклування, мають отримати достатню підтримку від держави. На рівні області ми дбаємо, аби все більше дитячих будинків сімейного типу з’являлось на Львівщині, адже це сучасна альтернатива старим радянським інтернатам, про які давно варто забути. В межах обласної програми за умови співфінансування з місцевих бюджетів торік ми закупили квартири для 37 дітей-сиріт. Також в області розвивають патронатні сім’ї, як одну з форм виховання дітей. Усі охочі, які готові взяти на себе відповідальність за дитину, можуть пройти навчання кандидатів-усиновлювачів. Таким чином Львівщина показує яскравий приклад успішного піклування про дітей з вказаних категорій, адже це наш обов’язок», – наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

В нашій області функціонують 44 дитячих будинків сімейного типу, два з яких відкрили торік. А ще на Львівщині діють 74 прийомні сім’ї, в яких виховуються 436 дітей та 11 патронатних сімей, де проживає 21 дитина.

«Наше завдання – забезпечити право на сім’ю дітям різного віку. З цією метою в області створюють дитячі будинки сімейного типу. За минулий рік ДБСТ з’явились в Бродівській та Жовтанецькій громадах, куди загалом влаштували 8 дітей. Торік створили також 9 прийомних сімей, в які на виховання прилаштували 19 дітей. До нашої області продовжують прибувати діти з інших регіонів. В 17 дитячих закладах області перебувають 299 дітей, які переїхали до нас у складі організованих груп чи самостійно», – розповів начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис.  

На території нашої області з числа внутрішньо-переміщених перебувають:

  • 7 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховують 50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • 4 прийомні сім’ї, де проживають 9 дітей з вказаних категорій;
  • 70 сімей опікунів/піклувальників, в яких виховують 102 дітей.

Важливо! Діти, які залишилися без піклування батьків, під час воєнного стану можуть бути влаштовані у прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу на умовах тимчасового влаштування. Також спрощується процедура влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку або піклування родичів. Про усиновлення не йдеться.

У Львівській області станом на сьогодні перебуває 167 пар-кандидатів в усиновлювачі. Від початку 2023 року Львівський обласний центр соціальних служб організував 11 навчань для кандидатів в прийомні батьки, усиновителі, опікуни та батьки-вихователі, які охопили 287 осіб. Такі навчання безкоштовні і тривають вони упродовж тижня.

«Під час таких навчань кандидатів навчають знаходити контакт з дитиною, адже здебільшого, такі діти не мають досвіду у спілкування, не достатньо соціалізовані. Саме тому з потенційними усиновлювачами працюють психологи, медики, соціальні працівники. Люди, які висловили бажання усиновити дитину, звертаються до служби у справах дітей та надати необхідні документи: довідку про склад сім’ї, про доходи, про відсутність судимості», – зазначив керівник Львівського обласного центру соціальних служб Ярослав Бордіян.

У результаті, кандидати, які пройшли навчання отримали довідки та рекомендації про їх внесення до електронного банку даних потенційних прийомних батьків. Наступне навчання відбудеться уже в березні цього року.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, в яку влаштовуються на виховання на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних

Патронатна сім’я – це тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців (за необхідності до шести місяців). Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Коментарі

Позначки: , ,