Представник Львівщини став суддею першого в історії України Чемпіонату з кайт-флаїнґу (ФОТО)

Галерея 02 Липня, 2020 239

Представник Львівщини став суддею першого в історії України Чемпіонату з кайт-флаїнґу. Фото Українська асоціація повітряних зміїв

З нагоди Дня Конституції України, з 27 по 29 червня 2020 року, відбувся перший в історії України Чемпіонат Херсонської області з кайт-флаїнґу. Одним з трьох суддів першості став Антон Григор’єв зі Львова – професійний кайт-флаєр зі світовою кваліфікацією від Міжнародної федерації повітряних зміїв (Китай), учасник Збірної України з кайт-флаїнґу від Львівської області. Про це інформує Українська асоціація повітряних зміїв, пише Четверта студія.

На обласному чемпіонаті Херсонщини Антон Григор’єв судив юніорів, молодь та дорослих в таких категоріях: дволінкові кайти, шоу-кайти, вільний виступ, кайт-поїзди, чотирилінкові кайти, пауеркайтинг.

Пан Григор’єв – співзасновник Української Асоціації Повітряних Зміїв, її представник у Львівській області. У 2017 році увійшов до Оргкомітету першого в історії України Міжнародного фестивалю повітряних зміїв Tryhutty International Kite Festival, створеного командою Асоціації. У 2018 році увійшов до складу першої в історії Збірної України з кайт-флаїнґу, яка того ж року перемогла на Чемпіонаті Світу в Китаї та міжнародних турнірах у Франції та Польщі.

В умовах адаптивного карантину захід відбувався без глядачів. А виступи самих спортсменів були максимально розведені у часі для уникнення скупчень. Головним суддею виступив Павло Шмулевич, капітан Збірної України з кайт-флаїнґу, Чемпіон Світу – 2018. Кайт-флаїнґ, як молодий для України вид спорту, розвивається Українською Асоціацією Повітряних Зміїв у комбінованому китайсько-німецькому форматі при підтримці закордонних партнерів, зокрема, Міжнародної федерації повітряних зміїв (Китай).

Усі переможці у восьми змагальних та п’яти вікових категоріях отримали кваліфікацію для участі у першому в історії Чемпіонат України з кайт-флаїнґу 2020, який запланований на 6-22 серпня 2020 р. на більш ніж десяти локаціях в Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областях і буде приурочений до Дня Незалежності. Призери національних змагань отримають титули Чемпіона України з кайт-флаїнґу у відповідних категоріях та будуть запрошені до Збірної України з кайт-флаїнґу 2021.

ДОВІДКОВО:

Термінологія: 

Кайт – повітряний змій            

Кайт-флаїнґ – спорт, запуск і керування повітряним змієм

Кайт-флаєр – спортсмен, майстер кайт-флаїнґу

Довідково:

Українська Асоціація Повітряних Зміїв (УАПЗ) була заснована в серпні 2017 року організаторами та активними учасниками першого в історії України Міжнародного фестивалю повітряних зміїв Tryhutty IKF 2017.

УАПЗ перша і єдина організація, яка представляє всю Україну на міжнародному рівні у галузі повітряних зміїв. Нині до УАПЗ входять як місцеві клуби (команди), так й окремі кайт-флаєри з 14 регіонів України (Херсонський, Дніпропетровський, м. Київ, Львівський, Миколаївський, АР Крим, Кіровоградський, Одеський, Київський, Хмельницький, Запорізький, Вінницький, Івано-Франківський, Закарпатський), закордонні українці та навіть іноземні майстри. Є юридичною особою, має статус молодіжної громадської організації.

Мета УАПЗ – промоція кайт-флаїнґу в Україні через спортивні змагання, конкурси, майстер-класи, розробку власних моделей повітряних зміїв, регіональні івенти та міжнародні фестивалі, а також презентація України на міжнародному рівні.

Павло Шмулевич – Засновник і Президент Української Асоціації Повітряних Зміїв, капітан Збірної України з кайт-флаїнґу, Чемпіон Світу з кайт-флаїнґу 2018 (у категорії вітронадувних шоу-кайтів), володар Кубку Світу з повітряних зміїв 2018 (у номінації плоских кайтів), засновник й організатор першого в Україні Tryhutty International Kite Festival 2017, фахівець з економіки туризму.

Коментарі

Позначки: ,