Площа Святого Теодора у Львові потребує реконструкції (ФОТО)

Галерея 05 Березня, 2021 240

У Львові вимагають виділити кошти для реконструкції площі Святого Теодора

Депутат від “Європейської Солідарності” Сергій Івах вимагає виділити кошти для реконструкції площі Святого Теодора. Тут мав бути новий громадський простір: простелені доріжки, засаджені молоді деревця, окреслено туристичні маршрути, пише Четверта студія.

Про це міська влада обіцяла на нарадах, у пресі. Минули роки, проте й досі нічого з обіцяного не зроблено.

Площа Святого Теодора розташована за кількасот метрів від центральних вулиць Львова. Вона могла б стати ще однією родзинкою міста, туристичним магнітом, адже має давню, цікаву історію. Проте зараз вона у занедбаному стані, багато будинків в аварійному стані, дорога і хідники давно не бачили ремонту.

Депутат Львівської міської ради від “ЄС” Сергій Івах уже не перший рік намагається поставити на повістку дня перед керівництвом міста питання реконструкції площі. За цей час вдалось виготовити проектно-кошторисну документацію, розробити проект ревіталізації, провести археологічні дослідження. Залишилось тільки виділити кошти і почати роботи. Натомість цього з року в рік так і не відбувається.

«Ми пройшли всю процедуру, підготовчі моменти такі як – проект, ПКД давно готові. Але, на жаль, уже кілька років поспіль у міському бюджеті закладається лише віртуальна стрічка з мінімальними коштами. Ці суми настільки малі, що починати роботи нема ніякого сенсу. Я переконаний, що ця площа дуже потрібна місту, адже дасть можливість розвантажити Площу Ринок. Позаяк багато мешканців там потерпають від гучної музики, масових заходів. У такий спосіб ми б збільшили туристичні маршрути, розвели їх у різні райони, щоб гості міста не перебували тільки на центральних вулицях», – зазначає депутат.

Однак, завдяки спільній роботі, зроблено перший крок для покращення обличчя площі та дозвілля дітей – встановлено новий сучасний дитячий майданчик. І це вже перший крок до її відновлення. Також з площі вдалось перенести кінцеві зупинки громадського транспорту, які там розташовувались.

«Разом з мешканцями ми довго боролись за те, щоб з площі забрали кінцеві зупинки кількох маршрутів громадського транспорту. Нарешті нам це вдалось, адже раніше площа використовувалась не тільки, як місце кінцевих зупинок, а ще й як вбиральня. Тепер це вільний простір, який чекає оновлення. Коли був виготовлений проект реконструкції, ми проводили зустріч з мешканцями та разом з керівником управління історичного середовища Лілею Швець-Онищенко обговорювали його. Проект передбачає висадку нових дерев, кущів, газонів, прокладення доріжок, встановлення лавочок, освітлення, ознакування фундаменту колишньої церкви. Якщо це вдасться втілити, місто отримає новий, зелений, сучасний громадський простір», – розповідає Сергій Івах.

Загалом для капітального ремонту площі Святого Теодора потрібно закласти у бюджеті міста близько 30 млн грн. За словами Сергія Іваха, йдеться не тільки про заміну бруківки та хідників, а й всіх застарілих комунікацій та мереж. Депутат переконаний, місто має закласти у бюджет розвитку хоча б першу частину коштів, щоб нарешті розпочати довгоочікувану реконструкцію площі.

Коментарі

Позначки: , ,