Нацбанк випустив купюру 50 гривень з новим дизайном

Галерея 24 Лютого, 2024 450

Фото

23 лютого 2024 року Національний банк України ввів в обіг пам’ятну банкноту “Єдність рятує світ”, присвячену незламності українського народу в боротьбі за свободу та європейські цінності, консолідації українського суспільства для захисту територіальної цілісності, а також єднанню демократичного світу перед обличчям російської агресії.

Про це пише Четверта студія з посиланням на НБУ.

Нову пам’ятну банкноту презентував заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан.

«За ці два роки ми не раз переконувалися в тому, наскільки масштабний вплив війна, розв’язана рф проти України, має на увесь світ. І не існує іншого шляху відновити глобальну безпеку і стабільність у світі, гарантувати вільне майбутнє, крім як об’єднаними зусиллями забезпечити Перемогу України. Адже загроза не обмежується тільки територією нашої держави. І що далі, то все більше її подолання залежить від згуртованості усіх. Наша нова банкнота – символ вдячності світу за залученість. Пишаємося нашими партнерами та віримо в силу їхньої єдності, яка також гартується», – наголосив Голова Національного банку України Андрій Пишний.

Детальніше про презентацію на сайті Національного банку.

Пам’ятна банкнота номіналом 50 гривень 2024 року випуску з підписом Голови Національного банку України Андрія Пишного серії ЄС з номерами 0000001–0300000; містить елементи захисту чинного номінального ряду банкнот та додаткові оптично-змінні елементи захисту; тираж – 300 000 шт. 

На лицьовому боці пам’ятної банкноти в центральній частині розміщено художньо-образну композицію, яка відображає стилізований абрис України, що асоціюється із серцем, до якого підходять судини. Фонове зображення – образ дівчини у військовому шоломі, яка дивиться в бік Заходу.

У нижній частині пам’ятної банкноти, на тлі Земної кулі, розміщено стилізоване зображення Європи, від країн якої ніби відходять судини-маршрути допомоги та підтримки України. Розміщені між судинами-маршрутами стилізовані серця символізують жертовність і співчуття.

У верхній частині пам’ятної банкноти в центрі розміщено водяний знак. Праворуч від поля водяного знака розміщено наскрізний елемент – стилізований шеврон Збройних Сил України та спеціальний рельєфний елемент у вигляді кола для людей із послабленим зором. Ліворуч від поля водяного знака розміщено напис УКРАЇНА та зображення малого Державного Герба України. Під полем водяного знака з обох боків розміщено стилізовану композицію із заповнених та контурних квадратів (центральні квадрати – із позначенням номіналу пам’ятної банкноти), напівпрозорої смуги, що наповнена абрисами логотипа Національного банку України.

Під смугою по центру пам’ятної банкноти розміщено напис ЄДНІСТЬ РЯТУЄ СВІТ та два текстових блоки (ліворуч і праворуч) українською та англійською мовами: ЄДНІСТЬ / І СОЛІДАРНІСТЬ / З УКРАЇНСЬКИМ НАРОДОМ / НАБЛИЖАЮТЬ / ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ / В БОРОТЬБІ ПРОТИ / РОСІЙСЬКОГО АГРЕСОРА / ТА РЯТУЮТЬ СВІТ ВІД ХАОСУ / ТА МОРОКУ НАСИЛЛЯ.; UNITY AND SOLIDARITY / WITH THE UKRAINIAN PEOPLE / ARE BRINGING CLOSER / UKRAINE’S VICTORY / IN THE FIGHT AGAINST / THE RUSSIAN AGGRESSOR, / AND ARE SAVING THE WORLD / FROM THE CHAOS / AND DARKNESS / OF VIOLENCE.; вертикальний напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, підпис Голови Національного банку України та слово ГОЛОВА – у лівій нижній частині; напис П’ЯТДЕСЯТ ГРИВЕНЬ – у центральній нижній частині. Цифрове позначення номіналу розміщено горизонтально в нижній правій частині пам’ятної банкноти.

Основне зображення зворотного боку пам’ятної банкноти – символічна композиція зі стиснутих рук, що символізує співпрацю, взаємодопомогу, довіру та партнерство на тлі стилізованого тризуба – символу української держави.

У верхній частині пам’ятної банкноти розміщено стилізоване зображення цифрового позначення номіналу, утворене захисною сіткою. Напис П’ЯТДЕСЯТ / ГРИВЕНЬ розташовано вертикально у верхній правій частині банкноти та горизонтально в центральній нижній частині. Цифрове позначення номіналу 50 розміщено горизонтально у верхній правій частині банкноти та вертикально (разом з графічним позначенням гривні) у лівій нижній частині пам’ятної банкноти.

Коментарі

Позначки: