NASA показало гігантську ракету для польоту на Місяць (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 14 Червня, 2021 967

NASA показало гігантську ракету для польоту на Місяць

Американське космічне агентство НАСА повністю зібрало й оприлюднило фото своєї надважкої ракети, на якій астронавти незабаром полетять на Місяць.

Про це пише Четверта студія з посиланням на BBC

Інженери Космічного центру Кеннеді у Флориді опустили 65-метровий основний ступінь ракети Space Launch System (SLS, Система космічного запуску) між двома прискорювачами, вперше поєднавши таким чином всі три основних елементи ракети.

Запустити зазначену ракету в перший політ НАСА планує вже цьогоріч. В ході польоту, названого місія “Артеміда-1”, ракета SLS виведе до Місяця космічний корабель нового покоління “Оріон”. Астронавтів в ньому поки не буде, оскільки НАСА хоче спочатку випробувати всю систему в безпілотному режимі і лише потім, у 2023 році, запустити її з людьми на борту.

Суперважка ракета SLS складається з гігантського, висотою з двадцятиповерховий будинок, основного ступеня з баками з пальним і чотирма потужними двигунами та двох твердопаливних прискорювачів довжиною 54 метри кожен.

Твердопаливні прискорювачі будуть розганяти ракету в початковій фазі польоту – протягом перших двох хвилин.

Вся конструкція поки стоїть в гігантському складальному цеху. На мобільному пусковому комплексі ракету будуть спочатку тестувати, а потім він вивезе її на стартовий майданчик.

NASA показало гігантську ракету для польоту на Місяць

NASA показало гігантську ракету для польоту на Місяць

NASA показало гігантську ракету для польоту на Місяць

Установка твердопаливних прискорювачів на пусковий комплекс почалася ще у листопаді. Основний же ступінь весь цей час проходив масштабне тестування на стенді в штаті Міссісіпі.

У березні конструктори та інженери успішно провели стендовий запуск двигунів тривалістю 8 хвилин – саме стільки часу знадобиться SLS, щоб вибратися з земної атмосфери. Потім основний ступінь привезли на баржі в Космічний центр Кеннеді.

Місія “Артеміда-3” стане першим польотом людини на Місяць після “Аполлона-17”, який злітав на супутник Землі в далекому 1972 році. Контракт на створення спускового апарату, який сяде на Місяць, НАСА підписала з компанією SpaceX Ілона Маска.

Коментарі

Позначки: