На Львівщині вшанували пам’ять Бориса Возницького (ФОТО)

Галерея 16 Квітня, 2021 110

На Львівщині вшанували пам'ять Бориса Возницького, фото ЛОР

Сьогодні, 16 квітня, на Личаківському цвинтарі влада і громадськість вшанували пам’ять багаторічного директора Львівської національної галереї мистецтв, Героя України Бориса Возницького. Сьогодні йому могло б виповнитися 95 років.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.

«Борис Возницький – це велика людина і великий професіонал. Переконаний, що найкращим вшануванням його пам’яті є продовження його справи – відновлення та збереження культурного надбання нашого краю. 60 тисяч експонатів, 16 музейних комплексів – спадок, який потрібно примножувати! Шануємо та пам’ятаємо Бориса Григоровича!», – наголосив перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник.

Молебень за Борисом Возницьким провів митрополит ПЦУ Димитрій Рудюк, а всі присутні поклали до його могили квіти.

Цього тижня, 13 квітня, Львівська обласна рада ухвалила рішення про вшанування пам’яті Героя України Бориса Возницького.

Довідково:

Борис Григорович Возницький (16 квітня 1926 — 23 травня 2012) — український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України (2005), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1990), заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), доктор honoris causa.

З ініціативи Бориса Возницького на Львівщині засновано 16 музейних комплексів: музей імені Івана Федорова, музей-садибу Маркіяна Шашкевича, музей “Русалки Дністрової”, музей найдавніших пам’яток Львова, музей оборонної архітектури в “П’ятничанській вежі”; відновлено замки так званої “Золотої підкови”: Олеський, Золочівський, Підгорецький та Свірзький, збережено будівлю палацу Потоцьких та храм святого Андрія у Львові. Він відкрив світові скульптури Іоана Георга Пінзеля, які з колосальним успіхом експонувалися у паризькому Луврі та у Відні.

Борис Возницький пів століття очолював Львівську галерею мистецтв і збільшив кількість експонатів у ній з понад 10 до 60 тисяч. Їх вартість, за підрахунками самого Возницького, складає щонайменше 17 мільярдів євро.

Коментарі

Позначки: ,