На Львівщині створили об’єкт природно-заповідного фонду «Чемеринці»

Галерея 17 Березня, 2024 36

Рішення Львівської облради

Для збереження місць зростання рослин, які занесені до Червоної книги України, Львівська обласна рада оголосила об’єктом природно-заповідного фонду ботанічний заказник місцевого значення «Чемеринці».

Про це пише Четверта студія.

«Чемеринці» (площа 0,94 га) знаходяться на території Гологірського лісництва філії «Золочівське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України».

На території ботанічного заказника зростає еритроній європейський, лілія лісова, любка дволиста, які занесені до Червоної книги України.

«На Львівщині еритроній європейський виявили українські науковці Володимир Баточенко та Віктор Мельник. Це багаторічна трав’яниста і цибулинна рослина з родини лілієвих, яка занесена до Червоної книги України з природоохоронним статусом «рідкісний». Квітки одиночні, рожевувато-фіолетові. Розмножується насінням і цибулинами», – повідомила в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Оксана Війтик.

Перед цим проєкт рішення «Про оголошення об’єкта природно-заповідного фонду – ботанічного заказника місцевого значення “Чемеринці”» підтримала комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації.

Коментарі

Позначки: ,