На Дрогобиччині демонтували вже 11 комуністичних пам’ятників з виявлених 19

Галерея 14 Вересня, 2023 95

Станом на початок вересня Львівщина очистилася від пам’ятників комуністичної доби на 74%

Сьогодні, 14 вересня, відбулася виїзна нарада у Дрогобицькій РВА за участі першого заступника начальника Львівської ОВА Андрія Годика. Під час наради обговорили процес декомунізації у районі, питання системи оповіщень та укриттів.

Про це пише Четверта студія з посиланням на ЛОВА.

У нараді взяли участь керівництво Дрогобицької РВА, керівники громад району, депутати облради, представники ЛОВА – члени робочої групи з питань декомунізації при ЛОВА.

Як повідомив Андрій Годик, на території Дрогобицького району загалом виявили 19 об’єктів радянської пропаганди ворога (у тому числі, пам’ятник у с. Раневичі, про який дізналися під час наради), 11 з них – демонтували. Він наголосив, що процес декомунізації є дуже динамічним – періодично у громадах знаходять більше комуністичних пам’ятників, про які раніше не було відомо.

«Найбільше виявили та відповідно демонтували у Меденицькій громаді, натомість жодного не демонтували у Східницькій та Трускавецькій. Бориславська громада торік демонтувала все. 

В межах виїзного засідання з головами громад проговорили по кожному такому об’єкті та, як зазвичай, окреслили чіткі дедлайни.

Звісно є випадки коли ми говоримо, що громада очистилася, а потім виявляємо там нові об’єкти. Цей процес дуже динамічний і змінюється ледь не щодня, проте ми вкотре розраховуємо на відповідальність голів громад у цьому питанні.

Наголошу ще раз – декомунізація нікуди не дінеться, до кінця року Львівщина очиститься повністю від залишків радянського минулого», – зазначив Андрій Годик.

Він також розповів про підсумки декомунізації на Львівщині станом на сьогодні. Підсумовуючи: станом на початок вересня Львівщина очистилася від комуністичних пам’ятників на 74%.

«Коротко, що маємо на даний час:

– загалом по області виявили 291 об’єкт, вже демонтували – 216;

– найбільше виявили та демонтували у Львівському районі – 60 пам’ятників із 77 – (78%);

– повністю декомунізувалося 12 громад, а саме Великолюбінська, Куликівська, Пустомитівська, Жовтанецька, Підберізцівська та Новояричівська у Львівському районі; Стрілківська, Ралівська, Самбірська та Хирівська громади у Самбірському, а також Жидачівська в Стрийському районі та Червоноградська в Червоноградському районі», – зазначив під час виїзної наради Андрій Годик.

Нагадаємо, робочу групу з питань декомунізації при Львівській ОВА створили у грудні минулого року.

Коментарі

Позначки: , , , ,