Львівські лікарі врятували 4-річну дівчинку з хворобою Гіршпрунга

Галерея 30 Серпня, 2023 55

Проблеми зі шлунково-кишковим трактом в 4-річної Веронічки з'явилися від самого її народження

Проблеми зі шлунково-кишковим трактом в 4-річної Веронічки з’явилися від самого її народження

Хвороба Гіршпрунга – це складна вада шлунково-кишкового тракту. 7 см кишківника дитини не мали нервових закінчень, що провокувало постійні здуття і закрепи. Встановили правильний діагноз та успішно прооперували дівчинку спеціалісти дитячої лікарні Святого Миколая.

Про це Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Проблеми зі шлунково-кишковим трактом в 4-річної Веронічки з’явилися від самого її народження. Ще коли вона була геть малятком, батьки зрозуміли, що з донечкою не все гаразд. Немовля блювало сумішшю, а з рота йшов неприємний запах.

Коли ж Веронічка підросла та почала їсти звичайну їжу, ці симптоми начебто зникли і дитинка здавалася здоровою. Але згодом ознаки хвороби повернулися та посилилися. Веронічка постійно страждала від здуття живота, болю у лівому підребер’ї та сильних закрепів. Батьки довго шукали причину доньчиної недуги, зверталися до різних лікарів та навіть лікувалися за кордоном. Однак встановити діагноз довго не вдавалося.

Після повернення до України сім’я Веронічки звернулася по допомогу до спеціалістів дитячої лікарні Святого Миколая. Тут лікарі запідозрили, що в дівчинки може бути складна вроджена вада кишківника. Тож провели дитині біопсію. Обстеження підтвердило припущення спеціалістів – у Веронічки виявили хворобу Гіршпрунга, за якої частина кишківника просто не має нервових закінчень, а значить не може виконувати свою функцію. Фактично це хронічна кишкова непрохідність. Така вада трапляється в 1 з 5 000 дітей. Найчастіше – у хлопчиків. Важливо діагностувати та прооперувати патологію ще в дитинстві, адже з віком ця недуга може призвести до тяжких ускладнень і навіть смерті.

Проблеми зі шлунково-кишковим трактом в 4-річної Веронічки з’явилися від самого її народження

У Вероніки хвороба Гіршпрунга уразила 7 см кишківника. Єдиний метод лікування цієї вади – це хірургічне видалення ділянки, що не функціонує та призводить до кишкової непрохідності. Хірурги лікарні Святого Миколая провели 4-річній дівчинці малоінвазивне оперативне втручання. Воно – безпечніше та швидке. Замість шести годин лікарі оперували всього три. Лише через 5-мм прокол хірурги видалили уражену частину кишківника та з’єднали здорові фрагменти. Вже за кілька днів кишківник прижився та повністю відновив свою функцію. Тепер Веронічка почувається добре та вже повернулася додому – здоровою.

Аби якісно діагностувати хворобу Гіршпрунга, необхідне спеціальне обладнання. Спеціалісти лікарні Святого Миколая вже багато років виявляють в малечі цю вроджену патологію та успішно її оперують.

Коментарі

Позначки: