Львівська обласна рада закликала Садового не вимахуватись

Галерея 06 Лютого, 2024 119

Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича потрібно відбудувати та розвинути сучасний музейно-меморіальний простір

Сьогодні, 6 лютого, депутати Львівської обласної ради обговорили та підтримали рішення «Про відбудову Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича та забезпечення захисту музейних установ і місць національної пам’яті Львівщини в умовах воєнного стану».

Про це пише Четверта студія.

Як розповів директор Львівського історичного музею, сектором якого є музей Шухевича, Роман Чмелик, напрацьовано кілька варіантів відбудови і розвитку музею. За його словами, різні пропозиції обговорювалися на профільній комісії обласної ради, у департаменті культури військової адміністрації, а також на зустрічі з представниками обласної та міської влади, благодійниками, які готові фінансово долучитися, родини, експертного кола.

«За побажаннями родини Шухевича, мешканців Білогорщі є ідея відбудувати точну копію садиби Романа Шухевича. Можна також у перспективі розбудувати цю музейну установу і спорудити навпроти сучасний комплекс, оголосивши міжнародний конкурс, про постать Романа Шухевича з оновленими експозиціями, залученням сучасних технологій, які пристосовані для людей з інклюзивними потребами», – зазначив Роман Чмелик.

Голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета повідомив, що комісійно депутати відвідали місце атаки на музей у Білогорщі та наголосив: «Це був цільовий удар країни-агресора по місцю останнього бою Романа Шухевича. Ми маємо зробити усе для того, аби відбудувати музей, щоб про постать Шухевича та історію його родини знали в усьому світі. Тут має постати місце пам’яті про нашу національно-визвольну боротьбу».

Відповідно до рішення обласної ради військова адміністрація спільно з Львівським історичним музеєм, обласною та міською радами мають напрацювати концепцію відбудови та вжити заходів для відновлення та збереження Музею генерал-хорунжого Романа Шухевича, розробити план розвитку музейно-меморіального простору.

Також депутати звертаються до військової адміністрації вжити заходів щодо забезпечення захисту музейних установ та місць національної пам’яті Львівщини від терористичних ударів країни-агресора.

Нагадаємо, мер Львова Андрій Садовий виступив проти відбудови музею до завершення війни.

Коментарі

Позначки: , , , ,