Global Empowerment Mission планує залучити $250 млн допомоги на реконструкцію Бучі

Галерея 10 Липня, 2022 491

Міська рада, GEM та інші партнери планують відновити найменш пошкоджені цивільні та інфраструктурні об’єкти, аби повернути додому переселенців та відновити життя громади. Перші 10 будівель вже було обрано в рамках новоствореної програми «Надія для Бучі»

Американська некомерційна організація Global Empowerment Mission (GEM), що допомагає українським біженцям та громадам вже з другого дня російського вторгнення в Україну, розпочинає новий етап проєкту реконструкції в Бучі.

Про це пише Четверта студія з посиланням на організаторів.

Міська рада, GEM та інші партнери планують відновити найменш пошкоджені цивільні та інфраструктурні об’єкти, аби повернути додому переселенців та відновити життя громади. Перші 10 будівель вже було обрано в рамках новоствореної програми «Надія для Бучі».

Крім того, GEM та міський голова Бучі Анатолій Федорук підписали меморандум про взаєморозуміння, що стане основою для довгострокової співпраці.
«За словами міського голови, у Бучі є понад 2 тисячі будівель, яким необхідна реконструкція. Ми відновлюємо ті, що не потребують капітального ремонту. Багато українців кажуть нам, що хочуть повернутися додому, але не можуть, тому що їхні будинки пошкоджені. Ми беремо в роботу об’єкти, які потребують мінімальних інвестицій, аби люди могли повернутися якомога швидше. Завдяки нашій допомозі громада Бучі отримає ресурси та можливість почати нове життя», – пояснює засновник і президент GEM Майкл Каппоні.

Організація працює над реконструкцією найбільш потрібних громаді будівель. Об’єкти обираються на основі рекомендацій міського голови та місцевої влади.

«Наприклад, у нас є багатоквартирний будинок, куди після реконструкції зможуть повернутися 85 людей, що втекли до Польщі та Німеччини. Ми також відремонтуємо три школи (№3, №5 та №6), які зможуть прийняти до 6000 учнів вже цього вересня. Наша мета – дати людям надію та повернути додому біженців, що були змушені рятуватися зі зруйнованих війною українських міст чи сіл», – каже Майкл Каппоні.

Головний принцип роботи GEM – максимальна прозорість. Організація фіксує кожну відбудову, тож партнери можуть бути впевнені, що їхня допомога використовується доцільно.

Біля будинків-учасників проєкту GEM «Надія для Бучі» розміщений рекламний банер із зазначенням будівлі та компаній, що зробили пожертви на її відновлення. Нині основними партнерами є Бучанська громада, Фонд «Якість життя», компанії Pioneer, United Way та Good 360. Усі відновлювані заходи координуються з місцевою владою та українськими громадськими організаціями.

Термінова допомога Україні

GEM надає якнайшвидшу допомогу постраждалим від нещодавніх обстрілів у різних містах України. Наприклад, всього за добу організація знайшла нові домівки постраждалим від вибуху багатоповерхівки у Києві 26 червня. Крім того, GEM разом із фондом Bstrong Бетенні Франкель передасть мешканцям будинку грошову допомогу.

GEM також підписала меморандум про взаєморозуміння з Полтавською обласною адміністрацією. Організація доставить кілька вантажівок гуманітарної допомоги у Кременчук, де було атаковано торговий центр.

«Ми стаємо регіональним дистриб’ютором допомоги в Україні та максимально швидко реагуємо на запити. Окрім Києва та області, ми відправляємо допомогу до Полтави, Одеси та Чернігова, щоб підтримати внутрішньо переміщених осіб та місцеві громади. Половину допомоги ми розподіляємо самі, а іншу половину — через місцевих партнерів, які, у свою чергу, надсилають GEM детальні звіти», — розповідає Майкл Каппоні.

Серед інших програм: організація онлайн-занять для українських дітей разом зі SmartAID, доставка до українських лікарень медичних препаратів та обладнання на суму понад $1 млн та пошук тимчасового житла через Airbnb для іноземних студентів з України.

Розширення діяльності

GEM працює в Україні з самого початку війни. Засновник Місії Майкл Каппоні прибув на польсько-український кордон на другий день російського вторгнення. Для координації зусиль, він заснував європейську штаб-квартиру GEM у Варшаві, а також Український фонд. Те, що починалося як пункт прийому біженців, перетворилося на сотні вантажівок безперервної допомоги.

GEM уже врятувала незліченну кількість життів. Вона здійснила програму евакуації українців із небезпечних регіонів. Організація профінансувала 22 мікроавтобуси, а також квитки на літаки і чартерні автобуси та перевезла людей до 50 країн світу. Крім того, GEM разом з представниками української влади, неурядовими організаціями та Aerial Recovery Group евакуювали майже 2000 дітей-сиріт та людей з інвалідністю з зони бойових дій.

Після чотирьох місяців роботи GEM зосереджується на доставці допомоги безпосередньо в найбільш уражені регіони України.

«Ми зрозуміли, що нам потрібно сфокусуватися на тому, щоб повернути надію на життя у звільнені, але сильно зруйновані регіони країни», — говорить засновник і президент GEM Майкл Каппоні. «Ми продовжуємо надавати допомогу, але зосереджуємося на найбільш постраждалих регіонах зі складною гуманітарною ситуацією».

Серед донорів та партнерів діяльності GEM в Україні – понад 50 компаній та організацій, таких як Goya Foods, Walmart, Home Depot та багато інших відомих брендів. Станом на сьогодні сума допомоги перевищила $117 млн, а загалом у 2022 році складе $250 млн.

Про GEM (Global Empowerment Mission)

GEM – це некомерційна організація, заснована у 2011 році як служба реагування на глобальні катастрофи. Місія має на меті забезпечити всебічну підтримку найбільш вразливих груп населення, що страждають від різноманітних катастроф у всьому світі.

Організація почала працювати в Україні на другий день російського вторгнення. У рамках програми з релокації GEM уже допомогла понад 35 000 українцям дістатися безпечних місць. Протягом перших чотирьох місяців війни GEM та партнери доставили 377 вантажівок із допомогою до 80 міст України та 7 сусідніх країн.

Команда GEM працювала у понад 300 місіях по всьому світу, починаючи з кризи в Косово у 1999 році, землетрусу на Гаїті у 2010 році закінчуючи пандемією 2020 року. GEM прагне повернути надію та можливості тим, хто страждає найбільше.

Організація працює як служба реагування на надзвичайні ситуації, поєднуючи принципи швидкого реагування та сталого розвитку, і впроваджує практики для забезпечення сталого розвитку.

Коментарі

Позначки: