Біля «Арени Львів» облаштовують перший в Україні перехоплювальний паркінг

Галерея 09 Березня, 2024 3 923

У Львові на вулиці Чорновола облаштували приватний паркінг

Проєкт розв’яже проблему заторів на вулиці Стрийській, при в‘їзді до Львова

На вулиці Стрийській, поруч зі стадіоном «Арена Львів» та іподромом, облаштовують перший в Україні перехоплювальний паркінг (місце для тимчасового тримання авто, аби жителі приміської зони та районів заїжджали в місто-мегаполіс громадським транспортом, не створюючи на дорогах заторів). Мета такого паркінгу — розвантажити вулицю Стрийську, яка постійно у заторах.

Про це повідомив для «ВЗ» заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач, пише Четверта студія.

Ще одне нововведення — водій, який поставить свою машину на цьому паркінгу зможе їхати по Львову громадським транспортом безкоштовно, за спеціальним талоном.

«Львів перший в Україні, тут перехоплювальний паркінг збудують, такого немає ніде, — каже чиновник Ратуші. — Паркінг зведе приватний забудовник житла на вул. Стрийській. Це фірма ТзОВ «ПРОСТІР ПЛЮС».

Згідно з проєктом, паркінг буде розрахований на 1300 місяць, його забудовник передасть в комунальну власність. Ціна за паркування буде соціальною, нижчою, ніж в інших районах міста. Паркінг почнуть зводити вже цього року, завершать за рік-два (це залежатиме від ситуації в державі). Перший етап робіт — це відкриття паркінгу на 300 місяць.

Що передбачає проєкт забудовника?

Перехоплювальний паркінг — соціальна складова забудовника, який погодився на таку умову. У житловому комплексі на Стрийській (поруч зі стадіоном) буде 120 квартир, майже 200 паркомісць (додатково при комплексі), а також сучасний спорткомплекс і відкриті тенісні корти.

«Облаштувати перехоплювальний паркувальний майданчик компанія забудовника обіцяє за власні кошти, — наголошує Зубач. — Це ділянка комунальної власності, тож по завершенні всіх робіт об’єкт залишиться у комунальній власності. У рамках нового паркінгу нам доведеться збільшити кількість автобусів, що їдуть від „Ашану“ в місто. Над цим уже працюють фахівці відділу транспортного планування міської ради».

Любомир Зубач каже, наразі немає кошторису проєкту паркінгу, бо це кошти не міста, а інвестора-забудовника.

Коментарі

Позначки: , , ,