Академічний симфонічний оркестр та солісти Львівської філармонії повертаються з гастролей

Галерея 17 Листопада, 2023 78

Apostel-Paulus-Kirche, Berlin Schöneberg

З 7 по 15 листопада, за підтримки Львівської ОВА та у партнерстві з OPEN MUSIC PROJECT проходило велике концертне турне

Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії щойно завершив гастролі в Німеччині. З 7 по 15 листопада, за підтримки Львівської обласної військової адміністрації та у партнерстві з OPEN MUSIC PROJECT проходило велике концертне турне.

Про це повідомила прес-служба філармонії, пише Четверта студія.

Колектив повіз до Німеччини найрізноманітніший набір програм: це і новітня українська музика від Лятошинського, Барвінського до Станковича, і класична знаменита Девʼята симфонія Дворжака, концертне semi-stage виконання знаменитої опери Жоржа Бізе «Кармен», і навіть кінохіти.

Володимир Сивохіп, генеральний директор Львівської філармонії, диригент, музикознавець:

“Впродовж цих гастролей, за минулі 2 тижні ми подолали більше 4 тисяч кілометрів, але проєкт цього вартував, адже мав гарну промовисту назву «Звуки України» і цей проєкт презентувала Львівська національна філармонія разом з концертною агенцією Open Music Project і учасниками були Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії і її провідні солісти – піаністка Віоліна Петриченко, мецосопрано Лілія Нікітчук, частиною гастрольного туру також був Львівський камерний хор GLORIA, соліст Львівської національної опери Роман Трохимук, також солістка Анна Шумаріна і Юрій Григораш.

Було дуже відрадно, коли саме в часі нашого перебування в Німеччині, ми читали новини, що Німеччина подвоїла свої витрати для України на оборону і загалом Німеччина є серед тих країн, які найбільше підтримують Україну і надає матеріальну, військову, чисто людську допомогу.

Це ми відчували на кожному концерті, бо, по-перше, на кожному концерті були українці, зокрема ті, які через війну опинилися в Німеччині і частина нашої місії, щоб ті українці побачили нас – тих, які залишилися в Україні, працюють і ось можуть для своїх співгромадян показати нашу ж українську музичну культуру. Іншою важливою місією було те, що ми грали концерти для німецької публіки. Диригуючи, я завжди відчував спиною їхні емоції, шквал оплесків після кожного твору, стоячі овації щоразу після Мелодії Скорика, очевидно більшість людей плакало, тому що розуміли наскільки хитким став загальний світ, ну і звичайно розуміли – наскільки складно нам. Нас підтримували українці – вони часто були в національних строях. І оркестр теж мав український прапор, який гордо тримав над собою на кожному виступі».

Важливою складовою турне стало те, що колектив з концерту в концерт виконував не тільки світову класику, але і класику українську: симфонічну поему «Гражина» Бориса Лятошинського, Фортепіанний концерт Василя Барвінського. 

Віоліна Петриченко, солістка Львівської філармонії, піаністка: 

«Я думаю, що це була історична подія, бо люди в Європі почули музику Василя Барвінського. Було дуже багато людей, звичайно українці, які прийшли нас почути і підтримати українську музику. Але була також і німецька публіка, яка також дуже добре реагувала»

Менше ніж через місяць Академічний симфонічний оркестр виступить у Берлінській філармонії: 13 грудня, під патронатом двох Міністрів культури України і Німеччини, Українського посольства у Німеччині відбудеться не тільки концерт, а й широкомасштабна презентація ще одного імені українця — Миколи Леонтовича в день його народження.

 

Коментарі

Позначки: