Чоловіка 20 хвилин реанімували вдома, 20 днів виходжували в реанімації та ще 20 днів «ставили на ноги» в кардіологічному відділенні лікарні святого Луки Першого медичного об’єднання Львова. 44-річний львів’янин Богдан Петрига переніс гострий інфаркт міокарда. Лікарі кажуть: після такого раптового інфаркту в молодому віці – більшість не виживає.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
Богдан був удома разом із дружиною, коли зненацька відчув біль в ділянці серця та знепритомнів. Дружина миттю зреагувала, викликала швидку та, відчувши зупинку дихання, взялась виконувати штучне дихання і непрямий масаж серця. За лічені хвилини приїхала бригада екстреної допомоги та почала дефібриляцію. Зазвичай, серце вдається запустити швидко, та цього разу боротьба за відновлення серцебиття тривала значно довше. Пацієнта доправили у відділення невідкладної допомоги лікарні святого Луки, де вже його очікували лікарі невідкладної медицини, анестезіолог та кардіолог.
Медики кажуть: чоловік був у критичному стані. У відділенні інтервенційної радіології йому виконали коронографію та стентування, оскільки інфаркт – це надрив атеросклеротичної бляшки, який перешкоджає кровотоку в артерії. Коли стається такий надрив, бляшки утворюють тромботичні маси, які закупорюють коронарну артерію, і тоді серцевий м’яз починає відмирати. Під час стентування Богдану через руку завели катетер із стентом, який відкриває артерію, і кровопостачання серця відновилось.
«Пацієнт був заінтубований та підключений до апарату ШВЛ. Хоча на сьому добу прийшов до свідомості, але на самостійне дихання був переведений лише на 16-ту добу», – розповідає завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Олена Войтович.
Під цілодобовим спостереженням медики виходжували пацієнта для стабілізації всіх систем і функцій організму. На 20-й день хворого перевели в кардіологічне відділення, де він перебував на лікуванні ще 20 днів.
«У наше відділення його перевели у стабільному стані. З ним працювали реабілітологи, які розходжували хворого, та логопеди, аби розпрацювати мовлення. Адже пацієнт довго перебував на штучній вентиляції легень, йому було важко рухатися, він спершу не вставав, погано розмовляв. Чоловік вів нічний спосіб життя. Він працював таксистом і часто недосипав, багато курив. Ймовірно, такий спосіб життя призвів до розвитку гострого інфаркту міокарда в 44 роки», – розповідає завідувачка відділення кардіології та реперфузійної терапії Мар’яна Войтович. І додає: те, що чоловік вижив і, скоріш за все, залишився працездатним, це унікальний випадок.
Зараз Богдан почувається добре, і після лікування у реабілітаційному центрі в Брюховичах, уже поїхав додому.
Медики наголошують: інфаркт в молодих людей часто призводить до раптової серцевої смерті. Тому вкотре закликають проходити планові медичні обстеження, і особливо, звертатись до сімейного лікаря у випадку зміни самопочуття.
Коментарі
Позначки: інфаркт