Щороку через пожежі гине та страждає значна кількість людей, втрачається або пошкоджується житло і майно. Як повідомили в міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, у житловому секторі міста від початку 2021 року облікували 12 пожеж та вибух газового балона, пише Четверта студія.
Мешканців вкотре застерігають, що нехтування правилами пожежної безпеки у побуті може призвести до непоправних наслідків.
Основними причинами загорянь у житловому секторі є необережне поводження з вогнем, паління, порушення правил монтажу електромереж та експлуатації електрообладнання, несправність системи пічного опалення.
Багато людей не застосовує на практиці правила пожежної безпеки і згадує про них тоді, коли вже нічого не можна виправити.
До об’єктивних причин виникнення пожеж у житлових будинках відносять високий ступінь зношеності житлового фонду, причому йдеться як про конструкції будівель, так і про їх інженерне забезпечення; відсутність економічних можливостей підтримки протипожежного стану будівель, низька забезпеченість житлових будівель засобами виявлення та оповіщення про пожежу, а також сучасними первинними засобами пожежогасіння.
Тому мерія нагадує правила з техніки пожежної безпеки, дотримання яких допоможе уникнути лиха:
– не паліть у ліжку, тому що від найменшої іскри може статися спалах;
– не підключати в одну розетку кілька електроприладів;
– не сушіть білизну біля плити;
– йдучи з дому, перевіряйте, чи вимкнені електроприлади / газові прилади;
– не використовуйте електропроводку з пошкодженою ізоляцією;
– не зав’язуйте електропроводи;
– не обгортайте електролампи папером або тканиною;
– користуйтеся спеціальними вогнетривкими підставками при роботі з прасками, електроплитками, електрочайниками та іншими приладами;
– не залишайте сигарети непогашеними;
– не використовуйте відкритий вогонь у підвалах, на горищах, в сараях;
– не кидайте з балкона непогашені недопалки;
– будьте обережні при використанні легкозаймистих рідин / газів;
– ізолюйте електричні розетки від вологи.
Якщо у вас є дитина, навчіть її основам пожежної безпеки. Знання, необхідні дитині:
– поясніть, якими можуть бути наслідки «гри з сірниками»;
– забороніть дитині самостійно використовувати електроприлади;
– поясніть, що потрібно робити у випадку пожежі.
Якщо пожежа у приміщенні все ж трапилась, негайно викликайте Службу порятунку за номером 101! До приїзду пожежників:
– відімкніть електропостачання до осередку горіння;
– починайте гасіння за допомогою вогнегасників, пожежних гідрантів, води з водоводу, піску, землі тощо; невеликі осередки пожежі можна накрити ковдрою;
– якщо пожежа набула великих розмірів – залиште будинок;
– при виникненні загоряння у суміжних приміщеннях і відсутності можливості самостійно залишити небезпечну зону, усі щілини, через які може надходити дим, закрийте зволоженою тканиною, зачиніться у найбільш віддаленій від осередку загоряння кімнаті або на балконі;
– якщо ви перебуваєте у висотному будинку, рятуйтеся, використовуйте пожежну драбину, під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.
Фахівці акцентують: якщо виникла пожежа, не панікуйте та остерігайтеся задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів. Ви повинні знати номер Служби порятунку – 101, а також те, де є первинні засоби пожежогасіння і вміти ними користуватися.
Коментарі
Позначки: пожежа