У Львові на антитіла до COVID-19 (методом ІФА) протестували близько 15 тисяч осіб. З них близько у 2 тисяч результат виявився позитивним.
Як пише «Четверта студія», про це повідомили у Львівській міській раді.
Як зазначається у повідомленні, станом на сьогоднішній ранок у Львові та на Львівщині підтверджено 10981 випадок інфікування коронавірусом. З них 2936 пацієнтів одужали, 305 — померли. За вчорашню добу лабораторні центри провели 635 ПЛР-тестів, з них 130 — позитивні (серед них 79 — львів’яни).
У Львові на антитіла до COVID-19 (методом ІФА) протестували близько 15 тисяч осіб. З них близько у 2 тисяч результат виявився позитивним.
Довідково. Імуноферментний аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом.
Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.
Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги „Коронавірусна хвороба“» (COVID-19).
Навіщо потрібен ІФА-тест?
ІФА-тести дозволять розвантажити систему діагностування COVID-19 та підвищити її ефективність, однак для встановлення діагнозу залишається виключно результат ПЛР (лабораторна діагностика).
У пацієнтів з початком імунної реакції організму та виділення антитіл може знизитися контагіозність (заразність) вірусу.
Дослідження показують, що протягом 7 днів після появи симптомів у пацієнта, ПЛР тести давали позитивний результат практично в 100% випадків. Якщо пацієнт звернувся пізніше, показник дещо падає. Надалі чутливість методу ПЛР знижується.
Є підстави вважати, що контагіозність вірусу є наслідком імунної реакції організму зараженого зі зростанням рівня нейтралізуючих антитіл.
Кому буде проводитися ІФА-тестування?
ІФА-тестування може проводитися пацієнтам із симптомами COVID-19, пацієнтам з пневмонією, контактним особам, особам, що потребують планової госпіталізації та/або операції, медичним працівникам, які працюють з хворим на COVID-19, працівникам лабораторій, які обробляють зразки на COVID-19, працівникам патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які приймають участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу, працівники Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордонслужби та іншим медичним та фармацевтичним працівникам.
Якщо ІФА-тестування виявить у людини антитіла, вона повинна буде здати зразок для ПЛР діагностики. Оскільки медики мають проходити діагностику кожні 14 днів, ІФА-тестування допоможе знизити навантаження на лабораторії, де здійснюють ПЛР-дослідження.
Крім того, імуноферментний аналіз використовуватимуть для тих пацієнтів, які мають симптоми COVID-19, але результати їхніх ПЛР-тестів дали негативний результат. Таким чином можна буде визначити наявність та рівень антитіл в організмі.
Відмінність ІФА-тестів від ПЛР та експрес-тестів
Для ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання. При цьому аналізують сироватку крові, а не саму кров, як у випадку з експрес-тестами, і не матеріали мазків, як у випадку ПЛР.
ІФА-тест виявляє імунну реакцію на вірус — рівень антитіл.
Експрес-тести також виявляють антитіла в організмі як відповідь на антиген, проте мають низьку чутливість та специфічність порівняно з ІФА-тестами.
ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал.
Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для ПЛР-дослідження.