Під час уроку в кабінеті мають знаходитися не більш як 10 осіб одночасно, а провітрювати приміщення необхідно буде щонайменше 15 хвилин перед і після кожного заняття
З 1 червня учні закладів профосвіти, для яких неможливо перенести практичне навчання у дистанційний формат, можуть виходити на заняття. Для випускників також зможуть організувати державну кваліфікаційну атестацію. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки.
Важливо, що розпочати роботу зможуть заклади профосвіти тільки тих регіонів, де місцева влада прийме рішення про послаблення карантину. Крім того, директор має погодити механізм роботи з місцевим управлінням освіти.
Відвідувати профтехи учні зможуть, зокрема для того, щоб скласти лабораторну роботу, пройти теми з виробничого навчання чи практики, відпрацювати водіння транспортного засобу тощо. Під час уроку в кабінеті мають знаходитися не більш як 10 осіб одночасно, а провітрювати приміщення необхідно буде щонайменше 15 хвилин перед і після кожного заняття.
Адміністрація профтехзакладу має попіклуватись про безпечність освітнього процесу, а саме:
- прибирання двічі на день;
- дезінфекція;
- інформування про необхідність регулярного миття рук із милом і використання захисної маски;
- заборона перебування у закладі сторонніх осіб тощо;
- дотримання дистанції — розсадка по одному учню за партою;
- щоденний температурний скринінг працівників і учнів;
- інструктаж про симптоми хвороби та дії у випадку зараження.
Щоб уникнути скупчення учнів у закладі, адміністрація може змінювати графік освітнього процесу: починати заняття в різний час, скоротити чи збільшити тривалість перерв, запланувати позмінне навчання тощо.
Водночас МОН рекомендує не застосовувати очне навчання без нагальної необхідності та комбінувати його з дистанційним опануванням матеріалу.