У Пороховій вежі презентують виставку «Іван Левинський. Імпульс» - Четверта студія

У Пороховій вежі презентують виставку «Іван Левинський. Імпульс»

Новини 25 березня, 2019 155

Завтра, 26 березня, у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики Порохова вежа відбудеться відкриття виставки «Іван Левинський. Імпульс».

Виставка «Іван Левинський. Імпульс» – це перший захід Року Левинського, що був проголошений з метою вшанування 100-річчя з Дня смерті видатного українського будівничого, архітектора, промисловця, громадського діяча, професора та філантропа Івана Левинського.

Проект досліджує спадщину архітектора в сучасному розрізі, виносить в широкий суспільний дискурс її значення для України та вписує у світовий контекст. Розкриває нові ракурси здобутків Івана Левинського й дає можливість глядачеві осягнути феномен цієї визначної постаті.

У межах проекту готують:

Презентацію трьох документальних фільмів до виставки

Інсталяцію кабінету Івана Левинського

Нові цікаві факти із життя Івана Левинського

Оригінальні креслення фірми Івана Левинського, що ще ніколи не полишали стін архівів

Оригінальні артефакти із приватних колекцій

Куратор – Павло Гудімов, комісар – Богдайн Гой.

Кураторська група: Світлана Тимків, Наталія Матлашенко, Володимир Костирко, Анастасія Камалдінова Науковий консультант – Ігор Жук.

Фотограф – Роман Шишак, художник – Володимир Костирко.

Організатори: Центр архітектури, дизайну та урбаністики Порохова вежа, Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України, Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея.

Відкриття виставки – о 18:00 годині.

Довідково:

Левинський Іван (06.07.1851–07.07.1919) – архітектор, підприємець, громадський діяч. Народився в місті Долина. Згодом, за підтримки старшого брата, він переїхав у Львів, де протягом семи років навчався у Львівській реальній школі. А з 1869 року — у Львівській технічній академії, яку закінчив із відзнакою й у 1875 році почав працювати в реорганізованій Політехніці. Від 1901 року Іван Левинський — професор, керівник новоствореної кафедри утилітарного будівництва. На початку 1880 року Іван Левинський отримав офіційний дозвіл займатися будівництвом і розпочав підприємницьку діяльність: створив власну будівельну фірму. Окрім проектної роботи, фірма Івана Левинського реалізовувала всі етапи зведення будівель, активно займалася операціями із купівлі та продажу земельних ділянок, а також налагодила виробництво та торгівлю різноманітних будівельних матеріалів. Залучаючи широке коло провідних архітекторів, фірма Івана Левинського за три десятиліття своєї діяльності реалізувала сотні різноманітних проектів: однородинні кам’яниці, приватні та громадські будівлі.

Більше інформації: +38 68 5239758, gunpowdertower@gmail.com та за посиланням http://www.facebook.com/levynskyi.ivan.

Коментарі

Позначки: , ,