У Львові активізувалися «ворожки»

Новини 18 Вересня, 2018 469

Фото ілюстративне. Джерело: thinkstockphotos.com

Молода львів’янка віддала шахрайці 82 тис грн.

У Львові лише за одну добу до правоохоронців надійшло дві заяви від жертв псевдоцілителів та ворожок.

Як повідомляє відділ комунікації Головного управління Національної поліції у Львівській області, 16 вересня в Шевченківський відділ поліції звернулася за допомогою 18-річна львів’янка. Дівчина розповіла, що вона скористалася послугами ворожки, яка обіцяла зняти з неї порчу, взяла за це 4 000 гривень і золоті прикраси (браслет та каблучку), «однак нічого так і не зробила. а кошти та прикраси не повернула».

Аналогічна заява надійшла до правоохоронців і від 20-річної львів’янки.

«Ця ж ворожка переконала дівчину, що над її родиною висить прокляття і усім без винятку «пороблено». В надії позбутися негативу заявниця упродовж року ходила до неї на «сеанси», розраховуючись за них готівкою та ювелірними виробами. Загальна сума збитків – понад 82 000 гривень», – інформує відомство.

Як повідомли у поліції, «такі випадки непоодинокі. Кожного року щонайменше кілька десятків людей скаржаться на ворожок та ясновидець».

У поліції надали рекомендації, як не стати жертвами шахраїв

Загалом усіх практикуючих магів умовно можна поділити на стаціонарних і мобільних. Останні зазвичай «працюють» в кримінальній площині. Вони самі знаходять потенційних клієнтів – на вокзалах, вулицях, ринках, безпосередньо в помешканнях. Задуривши голову людині, а іноді й використовуючи свої гіпнотичні здібності, зловмисники заволодівають грошима та коштовностями жертви проти її волі. Такі дії вже мають ознаки шахрайства.

Зі стаціонарними магами ситуація значно складніша. По-перше, в  Україні вони легалізовані і внесені до Класифікатора професій: астрологам присвоєно код 5151, ворожкам та хіромантам – 5152. Тож їх можна притягнути до відповідальності хіба у випадку незаконної підприємницької діяльності чи несплати податків.

По-друге, такі ворожки на вулиці людей не переймають. Вони рекламують себе у ЗМІ, і клієнти до них йдуть самі, добровільно віддаючи свої заощадження. Що ж до якості послуг, які надаються, то визначити її неможливо, оскільки мова йде про те, що лежить за межами реальності.

Правоохоронці попереджають: перед тим, як звертатися до різних чаклунів та ворожок, подумайте, чи взагалі варто це робити. Надто великим є ризик потрапити на «гачок» аферистів і в кінцевому результаті можна залишитись навіть без даху над головою.

Жодний представник «магічних» професій не скаже, що у людини все гаразд. Їх цікавлять ваші гроші, тож вони переконають будь-кого в існуванні безлічі проблем, яких можна позбутися лише залучивши потойбічні сили.

 

Коментарі

Позначки: , ,