У Львівській облраді вручили почесні відзнаки до «100-річчя від дня проголошення ЗУНР»

Новини 08 листопада, 2018 202

Сьогодні, 8 листопада, в сесійній залі Львівської обласної ради відбулася церемонія нагородження Почесною відзнакою Львівської обласної ради «100-річчя від дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки».

«Тут сьогодні люди, які щирі у своїй громадянській позиції і у своїх переконаннях. Зерна нашої незалежності зріли у глибинах історії, але наша боротьба не закінчилась 100 років тому, вона триває. Тому ми мусимо робити велику справу, яка стоїть перед нами. Кожен повинен висловлювати свою життєву проукраїнську позицію, адже тільки разом, плече до плеча, серце до серця, ми здолаємо ворога, а своєю щоденною працею утвердимо та розбудуємо незалежну Україну», – зазначив Олег Синютка.

Олег Синютка разом із головою Львівської обласної ради Олександром Ганущином за п’ятьма напрямками нагородили видатних діячів, які своєю працею утверджують та розбудовують незалежну Україну:

– за утвердження та розбудову незалежної України.

– за вагомий особистий внесок у збереження історичної пам’яті.

– за значну громадську діяльність.

– за вагомий особистий внесок у розвиток та збереження мистецьких традицій.

– за письменницьку, публіцистичну та видавничу діяльність, спрямовану на популяризацію історії Галичини.

Отож, Почесними відзнаками Львівської обласної ради «100-річчя від дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки» нагороджено:

1. За утвердження та розбудову незалежної України:

Парубія Андрія Володимировича – Голову Верховної Ради України, народного депутата України;

генерал-лейтенанта Ткачука Павла Петровича – начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, доктора історичних наук, професора;

Васюника Івана Васильовича – українського політичного і державного діяча, народного депутата України ІV скликання.

2. За вагомий особистий внесок у збереження історичної пам’яті:

Мариновича Мирослава Франковича – українського правозахисника, публіциста, засновника Української Гельсінської групи, проректора з питань призначення та місії Українського Католицького Університету;

В’ятровича Володимира Михайловича – українського науковця-історика, публіциста, дослідника історії визвольного руху, доктора філософії, кандидата історичних наук, голову Українського інституту національної пам’яті;

Шеремету Святослава Петровича – директора комунального підприємства Львівської обласної ради з питань здійснення пошуку поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортацій і політичних репресій „Доля”, громадського діяча;

Козака Остапа Миколайовича – громадського діяча, члена ГО „Українські меморіали”;

Горбача Любомира Богдановича – голову Товариства пошуку жертв війни „Пам’ять”, громадського діяча;

Гунду Романа Миколайовича – голову ГО „Львівська обласна організація Всеукраїнської правозахисної організації „Меморіал” імені Василя Стуса”, громадського діяча;

Чернигевича Ігоря Дарієвича – громадського діяча, члена ГО „Львівська обласна організація Всеукраїнської правозахисної організації „Меморіал” імені Василя Стуса”;

Любіва Богуслава – директора Львівської галереї (музею) українського військового однострою, заслуженого працівника культури України;

Правосудова Володимира В’ячеславовича – голову ГО „Резерв Галицького братства колишніх вояків 1-ої Української дивізії „Галичина” Української національної армії”;

Тищика Бориса Йосиповича – професора кафедри історії держави, права та політико-правових учень Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидата юридичних наук;

Павлишина Олега Йосиповича – доцента кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидата історичних наук;

Литвина Миколу Романовича – директора Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України, доктора історичних наук;

Чорновола Ігоря Павловича – керівника Центру регіональної історії Галичини Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України, доктора історичних наук;

Слободянюка Михайла Васильовича – завідувача музею Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного;

Дєдика Олександра Георгійовича – наукового співробітника Науково-дослідного інституту українознавства, заступника головного редактора Львівського мілітарного альманаху „Цитаделя”;

Чмелика Романа Петровича – історика, директора комунального закладу Львівської обласної ради „Львівський історичний музей”;

Дядинчук Ольгу Павлівну – завідувача Музею-садиби родини Антоничів (Бортятинської філії Львівського музею історії релігії);

Іваніва Бориса Івановича – художника-реставратора, завідувача відділу реставрації Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша;

Коретчука Ярослава Володаровича – історика, директора Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери;

Тимківа Василя Васильовича – історика, директора комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів „Пам’ять”;

Колянчука Олександра – відомого українського діяча в Республіці Польща, автора історичних досліджень, віце-президента Південно-Східного Наукового Інституту в Перемишлі;

Гука Богдана – відомого українського діяча в Республіці Польща, автора історичних досліджень;

3. За значну громадську діяльність:

Франка Петра Миколайовича – голову Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, багатолітнього політв’язня, громадського діяча;

Гуменюка Олеся-Дмитра Миколайовича – голову Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, громадського діяча;

Шейхета Мейлаха Гершовича – директора Наукового центру іудаїки та єврейського мистецтва імені Фаїни Петрякової, громадського діяча;

отця-доктора Богдана Праха – ректора Українського Католицького Університету;

отця Михайла Греділя – військового капелана, священнослужителя УККЦ, голову громадської організації „Апостольська чота”;

отця Андрія Дуду – військового капелана, священнослужителя УПЦ КП, волонтера;

Отто Яуса – генерального секретаря„Австрійської меморіальної організації “Чорний Хрест”;

Туцьку Марію – голову Перемишльського відділу Об’єднання українців у Польщі;

Купріяновича Григорія – історика, голову Українського товариства у Любліні;

Панкевича Богдана Романовича – громадського діяча, публіциста, дипломата;

Олійника Ігоря Мирославовича – громадського діяча, голову Івано-Франківської обласної ради 2006 – 2010 років;

Христинич Марію Іванівну – активну громадську діячку, депутата Львівської обласної ради ІV та V скликань;

Назарука Юрія Миколайовича – автора проекту „Авіація Галичини”;

Турецького Володимира Васильовича – директора ТзОВ „РАМАР”;

Федину Софію Романівну – активну громадську діячку, голову Світової федерації українських лемківських об’єднань, співачку, телеведучу, кандидата політичних наук;

Мамчур-Калинець Звениславу Ігорівну – громадську діячку, доцента Львівського національного університету імені Івана Франка;

Недільського Анатолія Васильовича – засновника Краєзнавчої бібліотеки, журналіста, директора книгарні “Рідкісна книга”;

Котика Юрія Ігоровича ­ – голову правління Міжнародної громадської організації „Культурно-дослідницький центр України та Китаю LanHua”;

Пилата Володимира Степановича – президента Міжнародної федерації бойового гопака, громадського діяча;

Романишина Миколу Стефановича – громадського діяча, голову Сколівської районної ради;

Нетяжука Михайла Володимировича – Фастівського міського голову, кандидата економічних наук, громадського діяча;

Чолія Тараса Богдановича – директора музею „Територія Терору”, засновника проекту „Локальна історія”, громадського діяча;

Криничанку Наталію Федорівну – голову ГО „Етра-громадське об’єднання Наталки Криничанки” , голову ГО „Рутенія – нова”, громадську діячку;

4. За вагомий особистий внесок у розвиток та збереження мистецьких традицій:

Цісарика Володимира Орестовича – відомого скульптора-монументаліста;

Турецького Івана Васильовича – художника, члена Національної спілки художників України, співзасновника Українського геральдичного товариства;

Сивохіпа Володимира Степановича – генерального директора Львівської національної філармонії, заслуженого діяча мистецтв України;

Муху Оксану Володимирівну – відому співачку і скрипальку, лауреата Гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу імені Квітки Цісик;

Мазур Ірину Володимирівну – керівника балету „Життя”, режисера-хореографа, народну артистку України;

Береговську Христину Олександрівну – мистецтвознавця;

5. За письменницьку, публіцистичну та видавничу діяльність, спрямовану на популяризацію історії Галичини:

Андруховича Юрія Ігоровича – письменника, кандидата філологічних наук;

Прохаська Тараса Богдановича – письменника, журналіста;

Друля Ореста Романовича – журналіста, публіциста, головного редактора Інтернет-газети „Збруч”, громадського діяча;

Кіпіані Вахтанга Теймуразовича – журналіста, історика, головного редактора Інтернет-видання „Історична правда”;

Винничука Юрія Павловича – журналіста, письменника;

Фешовця Олега Васильовича – військового історика, видавця, кандидата філософських наук, директора видавництва „Астролябія”, головного редактора Львівського мілітарного альманаху „Цитаделя”;

Цепенду Ігоря Євгеновича – доктора політичних наук, професора, ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника;

Павлишина Андрія Степановича – журналіста, історика, перекладача, громадського діяча, дослідника українсько-польських стосунків;

Возняка Тараса Степановича – культуролога, політолога, головного редактора і засновника Незалежного культурологічного журналу „Ї”, генерального директора Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького;

Каляндрука Тараса Богдановича – кіносценариста, режисера, журналіста, члена Національної спілки журналістів України;

Дяка Олександра Михайловича – письменника, поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки журналістів України;

Різника Левка Йосиповича – письменника, поета-пісняра, члена Національної спілки письменників України, громадського діяча;

Коритка Романа Федоровича – письменника, члена Національної спілки письменників України;

Проць Любов Іванівну – поетесу.

Окрім того, присутні насолодилися тематичною мистецькою програмою, в якій взяли участь: заслужена академічна капела України «Трембіта», виконавиці Оксана Муха і Софія Федина, соліст Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Петро Радейко та інші.

 

Коментарі

Позначки: , , , , , ,