На Львівщині знайшли сліди стародавньої цивілізації: сенсаційне відкриття (ФОТО) - Четверта студія

На Львівщині знайшли сліди стародавньої цивілізації: сенсаційне відкриття (ФОТО)

Новини 20 липня, 2019 6

Фото: Володимир Квурт/ФБ

На Львівщині знайшли ще один доказ проживання тут трипільців.

Біля Львова на горі Жупан в районі міста Винники археологи виявили амфору Трипільської культури.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міський голова Винник Володимир Квурт.

Вік знахідки – п’ять тисяч років. Вчені знайшли амфору під час розкопок на місці стародавнього людського поселення.

«На горі Жупан поблизу Винників, археологи виявили амфору Трипільської культури, вік якої налічує п’ять тисяч років. На неї натрапили під час розкопок на місці давнього людського поселення.

На жаль, збереглися лише фрагменти амфори. Але вони у доброму стані і науковці стверджують, що зможуть її відновити. Вони переконані, що це, без сумніву, сенсаційна знахідка, адже це ще один артефакт, який дає можливість стверджувати, що трипільська культура поширювалася і на території Львівщини. На фрагментах амфори можна побачити орнаменти, які притаманні лише Трипільській культурі. У таких амфорах представники цих племен зберігали зерно та воду.

Також на території об’єкту науковці натрапили на наконечник стріли та кам’яну стелу, яка стоїть на долівці. Швидше за все, вона може бути пов’язана з якимись ритуальними дійствами.

У 2016 році археологи натрапили на поселення трипільців поблизу Винників. Вони виявили решки наземної двоярусної споруди, хоча до того часу вважалося, що трипільці на нашій території не мешкали»,- зазначається у дописі.

Фото: Володимир Квурт/ФБ

 

Коментарі

Позначки: , , ,