Зігрівальні мазі – різновиди та як використовувати

Новини 25 Січня, 2023 193

Зігрівальні мазі – різновиди та як використовувати

Одним з найпопулярніших методів лікування різноманітних захворювань є зігрівальні мазі. Вони прості у застосуванні, виготовлені з натуральних рослинних компонентів та діють безпосередньо на хворобливі ділянки. Мазі для розтирання відрізняються за складом та сферою застосування. Детальніше про їх види та особливості розповімо в цій статті.

Різновиди зігрівальних мазей

Класифікація засобів для розтирання відбувається за їх призначенням:

  1. Протизастудні. Використовуються при переохолодженні з метою профілактики та з терапевтичною метою при кашлі чи інших симптомах застуди.
  2. Суглобові. Призначені для лікування артриту та інших захворюваннях суглобів, що супроводжуються запаленням.
  3. М’язові. Рекомендують для використання під час розтягнень, а також посттравматичних больових відчуттів.

Всі зігрівальні мазі діють за однаковим принципом. Вони проникають глибоко в тканини, виконують знеболювальну, протизапальну та регенеруючу дію. Подразнюючи нервові закінчення, активні компоненти посилюють кровообіг у хворобливій зоні, тим самим пришвидшують обмін речовин та відновлення пошкоджених тканин.

Кінцевий результат лікування залежить від складу засобу:

  • тваринні жири надають зігрівальний ефект;
  • екстракти ментолу, червоного перцю чи камфора подразнюють нервові закінчення;
  • евкаліптова та хвойна олії мають протизапальні та противірусні властивості.

Вибір складу залежить від симптомів та бажаного результату. В деяких випадках продукція для лікування застуди може використовуватися при болях у м’язах, але лише у якості «швидкої допомоги». Гарний терапевтичний ефект надають лише спеціальні засоби.

Як використовувати зігрівальні мазі

Щоб отримати бажаний ефект від користування зігрівальними мазями, необхідно діяти згідно з інструкцією до конкретного засобу. Для запобігання виникнення застуди при переохолодженні потрібно нанести на груди, ступні та кисті рук, після чого одягнути теплий одяг та, за можливості, піти відпочивати.

Для лікування хвороби препарат наносять на рефлекторні ділянки тіла, чим пришвидшується виведення токсинів. При болях в суглобах чи м’язах зігрівальні суміші потрібно наносити декілька разів на добу. Деталі стосовно використання засобу можна дізнатися з інструкції.

Зверніть увагу на те, що мазі із зігрівальним ефектом не можна використовувати при підвищеній температурі тіла, дерматиті та висипаннях. Якщо біль спричинений травмою – не можна наносити засіб на пошкоджені ділянки тіла, оскільки він може посилити запалення.

Перш ніж придбати зігрівальний крем, який вам може запропонувати аптека «Подорожник», переконайтеся що в його складі не містяться речовини, котрі можуть викликати у вас алергічну реакцію. Природні компоненти, які входять до складу, є безпечними для використання у більшості випадків. Проте ефірні олії можуть загрожувати здоров’ю за наявності індивідуальної чутливості до них.

В такому випадку, засіб може викликати алергічні реакції:

  • почервоніння та свербіж;
  • висипання на шкірі;
  • задишку та навіть асфіксію.

Правильно вибрана зігрівальна мазь стане надійним помічником у лікуванні безлічі хвороб.

Коментарі

Позначки: